Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi Türkiyə Respublikasının Adana, Mərsin, İstanbul şəhərlərinə təşkil olunacaq ixrac missiyasında iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Tarix: 16-21 sentyabr 2024-cü il
- Tikinti materialları
ət və qidaya yararlı ət əlavələri, duzlu, duzlu suda olan, qurudulmuş və ya hisə verilmiş; |
040690 |
Digər pendirlər |
0806 |
üzüm, təzə və ya qurudulmuş: |
0808 |
almalar, armudlar və heyvalar, təzə |
080940 |
gavalılar və göyəm: |
0810 |
digər meyvələr, təzələr: |
0902 |
çay, aromatik dad əlavələri və ya onlarsız: |
1202 |
yer fıstığı , qovrulmamış və ya hər hansı başqa üsulla hazırlanmamış, qabığı təmizlənmiş və ya təmizlənməmiş, xırdalanmış və ya xırdalanmamış: |
1905 |
Çörək, unlu qənnadı məmulatlar, pirojnalar, peçenye və digər çörək-bulka və unlu qənnadı məmulatlar, tərkibində kakao olan və ya olmayan; əczaçılıq məqsədləri üçün istifadəyə yararlı vafli plastinaları , boş kapsulalar, bağlama üçün vafli həbləri, düyü kağızı və analoji məhsullar: |
2002 |
Sirkə və ya sirkə turşusu əlavə edilmədən hazırlanmış və ya konservləşdirilmiş pomidorlar: |
sular, təbii və ya süni mineral, qazlı sular daxil olmaqla, şəkər və ya digər şirinləşdirici və ya dad-aromatik maddələr əlavə edilməyən; buz və qar: |
sular, mineral və qazlı sular daxil olmaqla, şəkər və ya digər şirinləşdirici və ya dad-aromatik maddələr əlavə edilən və başqa spirtsiz içkilər |
2204 |
təbii üzüm şərabları, spirt qatılmışlar daxil olmaqla; üzüm suslosu, 2009 mal mövqeyində təsnif ediləndən başqa: |
Tütün və tütünün sənaye əvəzediciləri |
2515 |
Abidə və ya tikinti üçün xüsusi çəkisi 2,5 və ya daha çox olan mərmər, travertin, ekausin və ya əhəngli tuf daşı, alebastr, qaba xırdalanmış və ya xırdalanmamış, mişarlanmış və ya mişarlanmamış, ya digər üsulla düzbucaqlı formalı (kvadrat formalı daxil olmaqla) bloklara və ya plitələrə ayrılmış: |
39 |
Plastmassa və onlardan hazırlanan məmulatlar |
6305 |
Qablaşdırma kisə və paketlər |
Qara metallar |
Müsabiqə 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında 29 iyul 2024-cü il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
- bank hesabından çıxarış (ərizənin təqdim olunduğu əvvəlki 365 gün ərzində həyata keçirilmiş əməliyyatlar göstərilməklə);
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 19 iyul 2024-cü il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr. 32, Bakı, AZ1000.
Qeyd: Türkiyə ixrac missiyasında iştirak üçün dərc edilmiş 13 oktyabr 2023-cü il tarixli elan üzrə sahibkarların müraciətləri 16-21 sentyabr 2024-cü il tarixində Türkiyəyə təşkil olunacaq ixrac missiyasında nəzərə alınacaqdır.

Ministry of Economy of Azerbaijan Republic calls for application submission for participation at the export mission to Adana, Mersin, İstanbul, Türkiye
Date: September 16-21, 2024
meat and edible meat offal, salted, in brine, dried or smoked; |
040690 |
other cheese |
0806 |
Grapes, fresh or dried |
0808 |
Apples, pears and quinces, fresh: |
080940 |
plums and sloes |
0810 |
other fruits, fresh |
Tea, whether or not flavoured |
1202 |
nuts, not roasted or otherwise cooked whether or not shelled or broken |
Olive oil and its fractions, whether or not refined, but not chemically modified |
Bread, pastry, cakes, biscuits and other bakers' wares, whether or not containing cocoa; communion wafers, empty cachets of a kind suitable for pharmaceutical use, sealing wafers, rice paper and similar product |
waters, including natural or artificial mineral waters and aerated waters, not containing added sugar, other sweetening matter or flavoured; ice and snow: |
Waters, including mineral waters and aerated waters, containing added sugar or other sweetening matter or flavored, and other nonalcoholic beverages, not including fruit or vegetable juices of heading 2009: |
Wine of fresh grapes, including fortified wines; grape must other than that of heading 2009 |
2515 |
Marble, travertine and other calcareous monumental or building stone of an apparent specific gravity of 2.5 or more, and alabaster, whether or not roughly trimmed or merely cut, by sawing or otherwise, into blocks or slabs of a rectangular (including square) shape: |
Plastics and articles there of |
6305 |
Sacks and bags, of a kind used for the packing of goods |
Iron and steel |
The competition will be held in AZPROMO on July 29, 2024 according to the “Rules of organization and arrangement of competition for selection of exporters going to support events”, confirmed by decision № 470 of Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
Documents should be submitted until July 19, 2024 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan – AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.
Note: The applications of entrepreneurs for participation in the export mission to Türkiye published on October 13, 2023 will be considered in the export mission to be organized on September 16-21, 2024.
Leading specialist of Division of the Affairs on the Export Markets of the Export Promotion Department