Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi Səudiyyə Ərəbistanının paytaxtı Ər-Riyad və Birləşmiş Ərəb Əmirliklərin Dubay və Abu-Dabi şəhərlərinə təşkil olunacaq ixrac missiyasında iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Tarix: 14-19 oktyabr 2024-cü il
ət və qidaya yararlı ət əlavələri, duzlu, duzlu suda olan, qurudulmuş və ya hisə verilmiş; |
Yeməli meyvə və qoz-fındıq; Sitrus meyvələrinin və ya qovunun qabıqları |
Qara çay (fermentləşdirilmiş) və ya qismən fermentləşdirilmiş, 3 kq-dan çox çəkisi olmayan ilkin bağlamalarda |
Müxtəlif ədviyyatlar |
Heyvan və ya bitki mənşəli piylər və yağlar və onların parçalanması nəticəsində alınan məhsullar, hazır yeyinti piyləri heyvan ve bitki mənşəli mumlar |
Ətdən, ət əlavələrindən və ya qandan hazırlanan kolbasalar və analoji məhsullar; onların əsasında hazırlanan hazır qida məhsulları |
Ətdən, ət əlavələrindən və ya qandan hazırlanan hazır və ya konservləşdirilmiş digər məhsullar |
Hazır və ya konservləşdirilən balıq; nərə balığı kürüsü və onun balıq kürüsü dənəciklərindən hazırlanmış əvəzediciləri |
Tərəvəzin, meyvənin, qoz-fındığın və ya bitkilərin digər hissələrinin emal məhsulları |
Sousların hazırlanması üçün məhsullar və hazır souslar; dad əlavələri və qarışıq ədviyyatlar; xardal tozu və hazır xardal |
Sular, mineral və qazlı sular daxil olmaqla, şəkər və ya digər şirinləşdirici və ya dad-aromatik maddələr əlavə edilən və başqa spirtsiz içkilər |
Müsabiqə 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında 29 iyul 2024-cü il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
- bank hesabından çıxarış (ərizənin təqdim olunduğu əvvəlki 365 gün ərzində həyata keçirilmiş əməliyyatlar göstərilməklə);
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 19 iyul 2024-cü il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr. 32, Bakı, AZ1000.

Application submission for upcoming export mission to Saudi Arabia and UAE open
Ministry of Economy of Azerbaijan Republic calls for application submission for participation at the export mission to Riyadh, Saudi Arabia and Dubai, Abu Dhabi, The United Arab Emirates.
Date: October 14-19, 2024
meat and edible meat offal, salted, in brine, dried or smoked;
Dairy produce; birds’ eggs; natural honey; edible products of animal origin, not elsewhere specified or included
Black tea (fermented) and other partly fermented tea in immediate packings of a content not exceeding 3 kg
0905-0910
Different spices
Animal or vegetable fats and oil and their cleavage products; prepared edible fats; animal or vegetable waxes.
160100
Sausages And Similar Products, Of Meat, Meat Offal Or Blood
1602
Other prepared or preserved meat, meat offal Other prepared or preserved meat, meat offal
Preparations of cereals, flour, starch and milk; pastry cooks products
Products of processing of vegetables, fruits, nuts and other parts of plants
Sauces and preparations therefore; mixed condiments and mixed seasonings; mustard flour and meal and prepared mustard
210500
Ice Cream and Other Edible Ice, Whether or Not Containing Cocoa.
The competition will be held in AZPROMO on July 29, 2024 according to the “Rules of organization and arrangement of competition for selection of exporters going to support events”, confirmed by decision № 470 of Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
Documents should be submitted until July 19, 2024 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan – AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.
Note: The applications of entrepreneurs for participation in the export mission to Saudi Arabia and the United Arab Emirates published on October 20, 2023 will be considered in the export mission to be organized on October 14-19, 2024.