Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi Koreya Respublikasının Seul şəhərində 2024-cü ilin 4-6 iyul tarixlərində keçiriləcək "Korea Import Fair 2024” beynəlxalq sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Sərginin əhatə etdiyi sahələr (məhsullar): Qida, içki və sənaye sahələri
0409000000 |
təbii bal |
071120 |
zeytun |
yalnız qurudulmuş meyvələr |
heyvan və ya bitki mənşəli piylər və yağlar və onların parçalanması nəticəsində alınan məhsullar, hazır yeyinti piyləri heyvan ve bitki mənşəli mumlar |
taxıldan, undan, nişastadan və ya süddən alınan hazır məhsullar un qənnadı məhsulları |
alkoqollu və alkoqolsuz içkilər və sirkə |
33 |
efir yağları və rezinoidlər; ətriyyat, kosmetik və tualet vasitələri |
4202 |
üz səthi plasmassa materiallardan və ya toxuculuq materiallardan olan çantalar |
kağızdan, kartondan, sellüloz pambıqdan və sellüloz lifli kətandan hazırlanmış karton qutular, yeşiklər, qutular, kisələr, paketlər və digər qablaşdırma tarası; müəssisələrdə, mağazalarda və anoloji məqsədlərlə istifadə olunan kağızdan və ya kartondan kartoteka qutuları, məktub üçün qablar və analoji məmulatlar |
50-63 |
tekstil materiallar və tekstil məhsullar |
71 |
təbii və ya yetişdirilmiş mirvari, qiymətli və ya azqiymətli daşlar, qiymətli metallar, üzərinə qiymətli metal çəkilmiş metallar və onlardan hazırlanan məmulatlar; bijuteriya; sikkələr |
qara metallar |
73 |
alüminium və ondan hazırlanan məmulatlar |
Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında 15 may 2024-cü il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 8 may 2024-cü il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr. 32, Bakı, AZ1000.

The Ministry of Economy of Azerbaijan Republic announces the acceptance of exporters' applications for participation in the single country stand at the "Korea Import Fair 2024” international exhibition, which will be held in Seoul, Republic of Korea, on July 4-6, 2024.
Maximum number of exporters to participate in a single country stand: 15 companies.
Areas of the exhibition: food, beverages and industrial sectors
071120 |
olives |
only dry fruits |
animal and vegetable fats and oils and their cleavage products; prepared edible fats; animal and vegetable waxes |
sausages and similar products, of meat, offal or blood; food preparations based on these products |
other prepared or preserved meat, meat offal Other prepared or preserved meat, meat offal |
prepared or preserved fish: caviar and caviar substitutes prepared from fish eggs |
alcoholic and non–alcoholic beverages and vinegar |
33 |
essential oils and resinoids; perfumery, cosmetic or toilet preparations |
4202 |
bags with outer surface of plastics or of textile materials |
50-63 |
textıles and textıle artıcles: |
71 |
natural or cultured pearls, precious or semiprecious stones, precious metals, metals clad with precious metal, and articles thereof; imitation jewelry; coin |
ıron and steel |
76 |
aluminum and articles thereof |
The competition will be held in AZPROMO on May 15, 2024 according to the “Rules for the organization and conduct of the competition for the selection of exporters who will participate in support measures”, approved by the decision № 470 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
Documents should be submitted until May 8, 2024 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan – AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.