İkitərəfli əlaqələrin genişləndirilməsi, tədbirlər çərçivəsində potensial əməkdaşlıq müzakirə olunub.
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun Səudiyyə Ərəbistanına işgüzar səfəri çərçivəsində Agentliyin nümayəndələri Ər-Riyad şəhərində bir sıra qurumlarla görüşlər keçirib.
İslam Ticarət və İnkişaf Palatası (ICCD) ilə görüş
Görüşdə tərəflər arasında birgə tədbirlərin təşkili və şirkətlər arasında əlaqələrin qurulmasına dair müzakirələr aparılıb, o cümlədən cari ilin may ayında İordaniya Haşimilər Krallığında keçirilməsi planlaşdırılan “Rəqəmsal iqtisadiyyat” və noyabrda Azərbaycanda baş tutması nəzərdə tutulan “Dayanıqlı kənd təsərrüfatı” tədbirləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb. Bununla yanaşı, cari ilin sentyabr ayında Pakistanda planlaşdırılan turizm forumu, eləcə də Misirdə və Səudiyyə Ərəbistanında keçiriləcək əhəmiyyətli tədbirlər haqqında məlumat diqqətə çatdırılıb.
AZPROMO-nun icraçı direktoru Yusif Abdullayev COP-29 çərçivəsində keçirilməsi planlaşdırılan Azərbaycanın ilk investisiya forumu haqqında məlumat verib, sözügedən platformanın ikitərəfli dayanıqlı tərəfdaşlıq baxımından önəmi vurğulanıb.
“Khattab Group” ilə görüş
AZPROMO-nun icraçı direktoru Yusif Abdullayev ölkəmizin investisiya potensialı, o cümlədən xüsusi iqtisadi zonalar, tətbiq olunan güzəşt və imtiyazlar barədə bəhs edib.
“Khattab Group” tərəfindən sözügedən qrupun Misir, İordaniya və Səudiyyə Ərəbistanında olan karton və plastik qablaşdırma, həmçinin izolyasiya istehsal sahələri barədə məlumat verilib, ölkəmizə investisiya yatırılmasına maraq göstərilib.

AZPROMO holds meetings in Saudi Arabia
The expansion of bilateral relations and potential cooperation within the framework of the events were discussed.
Within the framework of the business trip of the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO to Saudi Arabia, the representatives of the Agency held meetings with several structures of the city of Riyadh.
Meeting with the Islamic Chamber of Commerce and Development (ICCD)
During the meeting, the parties discussed the organization of joint events and networking between the companies. The sides also exchanged views on holding an event on Digital Economy in the Hashemite Kingdom of Jordan in May this year and an event on Sustainable Agriculture to be held in Azerbaijan in November this year. In addition, information was provided on the planned tourism forum to be held in Pakistan in September and important events to be held in Egypt and Saudi Arabia.
Yusif Abdullayev, Executive Director of AZPROMO, informed about the first Azerbaijan Investment Forum to be held on the sidelines of COP-29 and emphasized the importance of this platform in terms of bilateral sustainable partnership.
Meeting with the Khattab Group
Yusif Abdullayev, Executive Director of AZPROMO, talked about the investment potential of our country, including special economic zones, applied concessions and privileges.
Khattab Group informed about the production of cardboard and plastic packaging and insulation by the group in Egypt, Jordan, and Saudi Arabia and expressed interest in investing in our country.