Sahibkarlar "INNOPROM" sərgisinə dəvət olunur
Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi Rusiya Federasiyasının Yekaterinburq şəhərində 2024-cü ilin 8-11 iyul tarixlərində keçiriləcək "INNOPROM” beynəlxalq sənaye sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Vahid ölkə stendində iştirak edəcək ixracatçıların maksimum sayı: 7 şirkət.
Sərginin əhatə etdiyi sahələr (məhsullar): yod, metallar və onlardan hazırlanan məmulatlar, nəqliyyat vasitələri, elektrik cihazları, IT və anbar saxlanc xidmətləri
xüsusi təyinatlı motorlu nəqliyyat vasitələri, sərnişin və ya yükdaşınması üçün istifadə olunanlardan başqa (məsələn, qəza-yük avtomobilləri, avtokranlar, yanğınsöndürən nəqliyyat vasitələri, avtobetonqarışdırıcılar, yolların təmizlənməsi üçün avtomobillər, çiləyici-yuyucu maşınlar, avtoemalatxanalar, rentgen qurğuları ilə olan avtomobillər)
9401690000
taxta karkaslı digər oturacaq mebel
Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında 21 iyun 2024-cü il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 24 may 2024-cü il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr. 32, Bakı, AZ1000.

The Ministry of Economy of Azerbaijan Republic announces the acceptance of exporters' applications for participation in the single country stand at the “INNOPROM” international industrial exhibition, which will be held in Yekaterinburg, Russia on July 8-11, 2024.
Maximum number of exporters to participate in a single country stand: 7 companies.
Areas of the exhibition: iodine, metals and products made from them, vehicles, electrical appliances, IT and services.
2801 |
fluorine, chlorine, bromine, iodine |
69 |
ceramic products |
85 |
electrical mashinery and equipment and parts thereof;sound recorders and reproducers, television image and sound recorders and reproducers and parts and accessories of such articles |
The competition will be held in AZPROMO on June 3, 2024 according to the “Rules for the organization and conduct of the competition for the selection of exporters who will participate in support measures”, approved by the decision № 470 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
Documents should be submitted until May 24, 2024 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan – AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.
Rustam Orujlu
Tel: (+994 12) 598 01 47/48 (ext: 36 42)
E-mail: rustam.orujlu@azpromo.gov.az
AZPROMO – lead specialist of the Division of Affairs on Exporters of the Export promotion departament