Ticarət və investisiya münasibətlərinin dərinləşdirilməsinə dair fikir mübadiləsi aparılıb, sahibkarlar arasında ikitərəfli görüşlər keçirilib.
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə Bakıda Azərbaycan – Latviya biznes forumu keçirilib. Tədbirdə dövlət rəsmiləri ilə yanaşı, kənd təsərrüfatı, qida sənayesi, İKT, ticarət və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən şirkət nümayəndələri iştirak edib.
İqtisadiyyat nazirinin müavini Sahib Məmmədov ölkələr arasında iqtisadi-ticarət əməkdaşlığının inkişaf etdiyini vurğulayaraq, bu münasibətlərin işgüzar dairələr arasında əlaqələrin intensivləşdirilməsi hesabına daha da gücləndirilməsinin vacibliyini ifadə edib. Nazir müavini Azərbaycan-Latviya investisiya və ticarət tərəfdaşlığının genişləndirilməsi baxımından kənd təsərrüfatı sektorunun potensialını yüksək qiymətləndirib.
Forumda çıxış edən Latviyanın Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin dövlət katibi Rayvis Kronberqs Latviyanın Avropa İttifaqının tvinninq proqramları çərçivəsində Azərbaycanla uğurlu investisiya tərəfdaşlığından bəhs edərək, ölkəmizlə kənd təsərrüfatı, bərpa olunan enerji, İKT və turizm sektorlarında əməkdaşlığın geniş perspektivlər vəd etdiyini diqqətə çatdırıb.
Tədbirdə AZPROMO-nun icraçı direktoru Yusif Abdullayev Azərbaycanın ixrac və investisiya potensialı, Latviyanın Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin məsləhətçisi Romans Naudinş isə ölkəsinin aqraq sahədə təklif etdiyi imkanlar haqqında çıxış ediblər. Forumda həmçinin Latviya şirkətlərinin nümayəndələri tərəfindən təqdimatlar nümayiş olunub.

The sides exchanged views on deepening trade and investment relations and held bilateral meetings between entrepreneurs.
Baku hosted the Azerbaijan-Latvia Business Forum, which was organized by the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO. In addition to government officials, the event was attended by representatives of companies active in agriculture, food industry, ICT, trade, and other spheres.
Deputy Minister of Economy Sahib Mammadov emphasized the development of trade and economic cooperation between the countries and noted the importance of further strengthening these relations by increasing their intensity between business circles. The Deputy Minister highly appreciated the potential of the agricultural sector in the context of the expansion of investment and trade partnership between Azerbaijan and Latvia.
Speaking at the forum, State Secretary of the Latvian Ministry of Agriculture Raivis Kronbergs spoke about Latvia's successful investment partnership with Azerbaijan within the framework of the European Union's twinning programs and noted that there are wide prospects for cooperation between Latvia and our country in the fields of agriculture, renewable energy, ICT, and tourism.
Yusif Abdullayev, Executive Director of AZPROMO, emphasized Azerbaijan's export and investment potential, while Romans Naudins, Advisor to the Latvian Ministry of Agriculture, spoke about the opportunities offered by his country in the field of agriculture. Representatives of Latvian companies also made presentations at the forum.