Azərbaycan məhsulları "Made in Azerbaijan" vahid ölkə stendində nümayiş olunub.
Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Ər-Riyad şəhərində “The Saudi Food Show 2024” beynəlxalq qida sərgisi keçirilib.
Üç gün davam edən sərgidə İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə 20 Azərbaycan şirkəti məhsullarını "Made in Azerbaijan" vahid ölkə stendində təqdim edib. Stenddə ölkəmizdə istehsal olunan təbii bal, qənnadı məmulatlar, çay, balıq kürüsü, müxtəlif qazlı içkilər, dondurmalar, meyvə-tərəvəz və digər məhsullar yer alır, Azərbaycan məhsulları haqqında videoçarxlar nümayiş olunub. Stendi ziyarət edən potensial idxalçılar tərəfindən xüsusən qara kürü, meyvə-tərəvəz, qənnadı məmulatları və alkoqolsuz içkilər kimi yerli məhsullarımıza maraq göstərilib. Sərgi çərçivəsində yerli və xarici sahibkarlar arasında görüşlər keçirilib, potensial ixrac əməliyyatları ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edək ki, builki "The Saudi Food Show" sərgisinə 97 ölkədən 1 000-dən çox şirkət qatılıb. Azərbaycan sərgidə ilk dəfədir iştirak edib. Bundan başqa, sərgidə Türkiyə, ABŞ, Polşa, İsveçrə, Fransa, Koreya, İspaniya, Pakistan, Braziliya, Malayziya, Qətər, İraq və Kamboca kimi ölkələr də vahid ölkə stendi ilə çıxış edib.

Azerbaijani products were showcased at the single country stand "Made in Azerbaijan".
During the three-day exhibition, 20 Azerbaijani companies presented their products at a single country stand "Made in Azerbaijan" with the support of the Ministry of Economy and the organisation of the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO. The stand presented natural honey, confectionery, tea, fish caviar, various carbonated drinks, ice cream, fruits, vegetables, and other products made in our country, and showed video clips about Azerbaijani products. Potential importers who visited the stand expressed interest in our domestic products, especially black caviar, fruits and vegetables, confectionery, and soft drinks. During the exhibition, local and foreign entrepreneurs met and exchanged ideas on potential export activities.
It should be noted that more than 1,000 companies from 97 countries took part in The Saudi Food Show this year. Azerbaijan participated in the exhibition for the first time. In addition, such countries as Turkiye, the USA, Poland, Switzerland, France, Korea, Spain, Pakistan, Brazil, Malaysia, Qatar, Iraq, and Cambodia presented a single country stand at the exhibition.