Azərbaycan məhsulları "Made in Azerbaijan" vahid ölkə stendində nümayiş olunub.
Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Ər-Riyad şəhərində “The Saudi Food Show 2024” beynəlxalq qida sərgisi keçirilib.
Üç gün davam edən sərgidə İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə 20 Azərbaycan şirkəti məhsullarını "Made in Azerbaijan" vahid ölkə stendində təqdim edib. Stenddə ölkəmizdə istehsal olunan təbii bal, qənnadı məmulatlar, çay, balıq kürüsü, müxtəlif qazlı içkilər, dondurmalar, meyvə-tərəvəz və digər məhsullar yer alır, Azərbaycan məhsulları haqqında videoçarxlar nümayiş olunub. Stendi ziyarət edən potensial idxalçılar tərəfindən xüsusən qara kürü, meyvə-tərəvəz, qənnadı məmulatları və alkoqolsuz içkilər kimi yerli məhsullarımıza maraq göstərilib. Sərgi çərçivəsində yerli və xarici sahibkarlar arasında görüşlər keçirilib, potensial ixrac əməliyyatları ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edək ki, builki "The Saudi Food Show" sərgisinə 97 ölkədən 1 000-dən çox şirkət qatılıb. Azərbaycan sərgidə ilk dəfədir iştirak edib. Bundan başqa, sərgidə Türkiyə, ABŞ, Polşa, İsveçrə, Fransa, Koreya, İspaniya, Pakistan, Braziliya, Malayziya, Qətər, İraq və Kamboca kimi ölkələr də vahid ölkə stendi ilə çıxış edib.

Азербайджанская продукция была представлена на едином страновом стенде "Made in Azerbaijan".
В Эр-Рияде, Королевство Саудовская Аравия, состоялась Международная выставка продуктов питания The Saudi Food Show 2024.
В ходе трехдневной выставки при поддержке Министерства экономики и организации Агентства поощрения экспорта и инвестиций - AZPROMO 20 азербайджанских компаний представили свою продукцию на едином страновом стенде "Сделано в Азербайджане". На стенде состоялась презентация натурального меда, кондитерских изделий, чая, рыбной икры, различных газированных напитков, мороженого, фруктов, овощей и другой производимой в нашей стране продукции, а также были показаны видеоролики об азербайджанской продукции. Посетившие стенд потенциальные импортеры проявили интерес к нашей местной продукции, особенно к черной икре, фруктам и овощам, кондитерским изделиям и безалкогольным напиткам. В ходе выставки состоялись встречи местных и иностранных предпринимателей, а также произошел обмен идеями о потенциальных экспортных операциях.
Следует отметить, что в этом году в выставке The Saudi Food Show приняли участие более 1000 компаний из 97 стран мира. Азербайджан участвовал в выставке впервые. Кроме того, единый страновой стенд представили на выставке такие страны, как Турция, США, Польша, Швейцария, Франция, Корея, Испания, Пакистан, Бразилия, Малайзия, Катар, Ирак и Камбоджа.