Vyanada təşkil olunan "Invest in Azerbaijan" adlı tədbirdə ölkəmizin biznes imkanları və investisiya mühiti, işğaldan azad edilmiş ərazilərin bərpası və s. təqdim olunub.
Avstriyanın paytaxtı Vyana şəhərində İqtisadiyyat Nazirliyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Azərbaycan-Avstriya Ticarət Palatası, Avstriya Ticarət Palatası (WKO) və Avstriya Sənaye Palatasının dəstəyi, Azərbaycanın Polşa Respublikasında fəaliyyət göstərən Mərkəzi Avropa ölkələri üzrə ticarət nümayəndəsi aparatı və Azərbaycanın Avstriya Respublikasındakı Səfirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə "Invest in Azerbaijan" tədbiri keçirilib.
Tədbir zamanı Azərbaycanın Avstriyadakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rövşən Sadıqbəyli və Azərbaycan-Avstriyanın Ticarət Palatasının Prezidenti Cerald Gestbayer salamlama nitqi ilə çıxış edib, Azərbaycan-Avstriya xarici ticarət əlaqələri və perspektivli əməkdaşlıq istiqamətləri haqqında danışıblar. Azərbaycanın Mərkəzi Avropa ölkələri üzrə ticarət nümayəndəsi Nemət Nağdəliyev və ticarət nümayəndəsinin Aparatının əməkdaşı tərəfindən Azərbaycanın biznes imkanları və investisiya mühiti, sənaye parkları və aqroparklar, işğaldan azad edilmiş ərazilərdə aparılan bərpa-quruculuq işləri, ölkəmizin tranzit və logistika potensialı, www.invest.gov.az veb-səhifəsi barədə təqdimatlar təşkil olunmuş, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Tədbir çərçivəsində Avstriyanın tikinti, müxtəlif maşın və avadanlıqların istehsalı, bərpa olunan enerji, kənd təsərrüfatı və kimya sənayesi sahələrində fəaliyyət göstərən şirkət nümayəndələri iştirak ediblər.

Инвестиционный потенциал Азербайджана был представлен в Австрии
На организованном в Вене мероприятии "Invest in Azerbaijan" были представлены бизнес-возможности и инвестиционная среда нашей страны, восстановление территорий, освобожденных от оккупации, и т.д.
При поддержке Министерства экономики, Агентства поощрения экспорта и инвестиций - AZPROMO, Азербайджано-Австрийской торговой палаты, Австрийской торговой палаты (WKO) и Австрийской промышленной палаты в столице Австрии Вене и при совместной организации офиса Торгового представителя Азербайджана в странах Центральной Европы, расположенного в Республике Польша, и Посольства Азербайджана в Австрийской Республике проведено мероприятие "Invest in Azerbaijan".
В ходе мероприятия Чрезвычайный и Полномочный Посол Азербайджана в Австрии Ровшан Садигбейли и президент Торговой палаты Азербайджан-Австрия Геральд Гестбайер выступили с приветственной речью и рассказали об азербайджано-австрийских внешнеторговых отношениях и перспективных направлениях сотрудничества. Торговым представителем Азербайджана в странах Центральной Европы и сотрудником офиса торгового представителя были организованы презентации о бизнес-возможностях и инвестиционной среде Азербайджана, промышленных парках и агропарках, проводимых на освобожденных от оккупации территориях работах по реконструкции и строительству, транзитном и логистическом потенциале нашей страны и сайте www.invest.gov.az, а также были даны ответы на вопросы участников.
В мероприятии приняли участие представители австрийских компаний, работающих в сферах строительства, производства различных машин и оборудования, возобновляемой энергетики, сельского хозяйства и химической промышленности.