Azərbaycan və Albaniya biznes dairələri arasında görüş keçirilib
Görüşdə ikitərəfli ticarət və investisiya əlaqələrinin inkişaf imkanları haqqında müzakirələr aparılıb.
Bakıda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Cirokastra Regionu Ticarət və Sənaye Palatasının birgə təşkilatçılığı və Albaniya Ticarət və Sənaye Palataları İttifaqının iştirakı ilə hər iki ölkənin biznes dairələri arasında görüş keçirilib. Tədbirdə Azərbaycan və Albaniya arasında qarşılıqlı faydalı investisiya təşəbbüslərinin reallaşdırılması və ticarətin təşviqi barədə ölkələrin müvafiq qurumları və sahibkarlar arasında fikir mübadiləsi aparılıb. Biznes dairələri arasında əlaqələrin gücləndirilməsi üçün təmasların artırılması və təcrübə mübadiləsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.
Görüşdə turizm, investisiya, sənaye, ticarət və logistika sektorlarında fəaliyyət göstərən 17 Albaniya və 18 Azərbaycan şirkəti iştirak edib.

Azerbaijani and Albanian business circles meet
During the meeting, opportunities for developing bilateral trade and investment relations were discussed.
A meeting of the two countries' business circles was held in Baku with the participation of the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO, the Chamber of Commerce and Industry of Chirokastra Region, and the Union of Chambers of Commerce and Industry of Albania. During the event, relevant institutions and entrepreneurs of the countries exchanged ideas on implementing mutually beneficial investment initiatives and developing trade between Azerbaijan and Albania. The expansion of contacts and the exchange of experiences were emphasised to strengthen ties between business circles.
The meeting was attended by 17 Albanian and 18 Azerbaijani companies operating in the fields of tourism, investment, industry, trade, and logistics.