Azərbaycan və Albaniya biznes dairələri arasında görüş keçirilib
Görüşdə ikitərəfli ticarət və investisiya əlaqələrinin inkişaf imkanları haqqında müzakirələr aparılıb.
Bakıda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Cirokastra Regionu Ticarət və Sənaye Palatasının birgə təşkilatçılığı və Albaniya Ticarət və Sənaye Palataları İttifaqının iştirakı ilə hər iki ölkənin biznes dairələri arasında görüş keçirilib. Tədbirdə Azərbaycan və Albaniya arasında qarşılıqlı faydalı investisiya təşəbbüslərinin reallaşdırılması və ticarətin təşviqi barədə ölkələrin müvafiq qurumları və sahibkarlar arasında fikir mübadiləsi aparılıb. Biznes dairələri arasında əlaqələrin gücləndirilməsi üçün təmasların artırılması və təcrübə mübadiləsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.
Görüşdə turizm, investisiya, sənaye, ticarət və logistika sektorlarında fəaliyyət göstərən 17 Albaniya və 18 Azərbaycan şirkəti iştirak edib.

Состоялась встреча деловых кругов Азербайджана и Албании
В ходе встречи состоялись обсуждения возможностей развития двусторонних торгово-инвестиционных отношений.
В Баку состоялась встреча деловых кругов обеих стран с участием Агентства поощрения экспорта и инвестиций - AZPROMO, Торгово-промышленной палаты региона Чирокастра и Союза торгово-промышленных палат Албании. В ходе мероприятия между соответствующими учреждениями и предпринимателями стран состоялся обмен идеями по реализации взаимовыгодных инвестиционных инициатив и развитию торговли между Азербайджаном и Албанией. Была подчеркнута важность расширения контактов и обмена опытом для укрепления связей между деловыми кругами.
Во встрече приняли участие 17 албанских и 18 азербайджанских компаний, работающих в сфере туризма, инвестиций, промышленности, торговли и логистики.