İki ölkənin biznes dairələri arasında münasibətlərin intensivləşdirilməsinin vacibliyi müzakirə olunub.
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun icraçı direktoru Yusif Abdullayev Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri İssam bin Saleh əl-Cuteyli ilə görüşüb.
Görüş zamanı AZPROMO-nun icraçı direktoru Yusif Abdullayev iki ölkə arasında iqtisadi-ticarət əlaqələrinin genişləndirilməsi baxımından biznes dairələri arasında münasibətlərin intensivləşdirilməsi, qarşılıqlı investisiya layihələrinin həyata keçirilməsinin vacibliyini qeyd edib. AZPROMO-nun sahibkarlar arasında əlaqələndirmə prosesində aktiv rol oynadığı və bu müstəvidə cari ilin 26 sentyabr tarixində Bakıda keçiriləcək Azərbaycan-Körfəz Əməkdaşlıq Şurası (KƏŞ) İqtisadi Forumunun əhəmiyyəti diqqətə çatdırılıb.
Səfir İssam bin Saleh əl-Cuteyli Səudiyyə Ərəbistanı və Azərbaycan arasında mövcud siyasi əlaqələr yüksək qiymətləndirərək iqtisadi əməkdaşlığın inkişafı üçün geniş imkanların mövcud olduğunu vurğuladı. Bildirildi ki, bu ilin 30 sentyabr tarixində Səudiyyə Ərəbistanının 70-dək böyük şirkəti Azərbaycana səfər edəcək.
AZPROMO tərəfindən sözügedən şirkətlərlə yerli sahibkarlar arasında əlaqələrin qurulması ilə bağlı lazımi dəstəyin göstəriləcəyi diqqətə çatdırıldı.

Meeting with Saudi Ambassador to Azerbaijan held
The importance of intensifying relations between the business communities of the two countries was discussed.
Executive Director of the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO Yusif Abdullayev met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Saudi Arabia to Azerbaijan Issam bin Saleh al-Kuteili.
During the meeting, AZPROMO Executive Director Yusif Abdullayev stressed the importance of intensifying relations between business communities and implementing mutual investment projects in the context of expanding trade and economic relations between the two countries. AZPROMO plays an active role in the process of coordination between entrepreneurs, and in this regard, the importance of the Azerbaijan-Persian Gulf Cooperation Council (GCC) Economic Forum to be held in Baku on 26 September this year was highlighted.
Ambassador Issam bin Saleh Al-Quteili highly assessed the current political ties between Saudi Arabia and Azerbaijan and emphasised that there are great opportunities for the development of economic cooperation. It was noted that up to 70 large Saudi Arabian companies will visit Azerbaijan on 30 September this year and AZPROMO will provide necessary support to establish ties between these companies and local entrepreneurs.