İki ölkənin biznes dairələri arasında münasibətlərin intensivləşdirilməsinin vacibliyi müzakirə olunub.
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun icraçı direktoru Yusif Abdullayev Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri İssam bin Saleh əl-Cuteyli ilə görüşüb.
Görüş zamanı AZPROMO-nun icraçı direktoru Yusif Abdullayev iki ölkə arasında iqtisadi-ticarət əlaqələrinin genişləndirilməsi baxımından biznes dairələri arasında münasibətlərin intensivləşdirilməsi, qarşılıqlı investisiya layihələrinin həyata keçirilməsinin vacibliyini qeyd edib. AZPROMO-nun sahibkarlar arasında əlaqələndirmə prosesində aktiv rol oynadığı və bu müstəvidə cari ilin 26 sentyabr tarixində Bakıda keçiriləcək Azərbaycan-Körfəz Əməkdaşlıq Şurası (KƏŞ) İqtisadi Forumunun əhəmiyyəti diqqətə çatdırılıb.
Səfir İssam bin Saleh əl-Cuteyli Səudiyyə Ərəbistanı və Azərbaycan arasında mövcud siyasi əlaqələr yüksək qiymətləndirərək iqtisadi əməkdaşlığın inkişafı üçün geniş imkanların mövcud olduğunu vurğuladı. Bildirildi ki, bu ilin 30 sentyabr tarixində Səudiyyə Ərəbistanının 70-dək böyük şirkəti Azərbaycana səfər edəcək.
AZPROMO tərəfindən sözügedən şirkətlərlə yerli sahibkarlar arasında əlaqələrin qurulması ilə bağlı lazımi dəstəyin göstəriləcəyi diqqətə çatdırıldı.

Состоялась встреча с послом Саудовской Аравии в Азербайджане
Исполнительный директор Агентства поощрения экспорта и инвестиций - AZPROMO Юсиф Абдуллаев встретился с чрезвычайным и полномочным послом Королевства Саудовская Аравия в Азербайджане Иссамом бин Салехом аль-Кутейли.
В ходе встречи исполнительный директор AZPROMO Юсиф Абдуллаев отметил важность активизации связей между деловыми кругами и реализации взаимных инвестиционных проектов в контексте расширения торгово-экономических отношений между двумя странами. AZPROMO играет активную роль в процессе координации между предпринимателями, в связи с чем была отмечена важность Экономического форума Совета сотрудничества Азербайджан-Персидский залив (АПЗ), который состоится в Баку 26 сентября текущего года.
Высоко оценив существующие политические отношения между Саудовской Аравией и Азербайджаном, посол Иссам бин Салех аль-Кутейли подчеркнул, что существуют обширные возможности для развития экономического сотрудничества. Было подчеркнуто, что 30 сентября текущего года Азербайджан посетят до 70 крупных компаний Саудовской Аравии.
Было отмечено, что AZPROMO окажет необходимую поддержку для налаживания связей между этими компаниями и местными предпринимателями.