“Ticarət və İnvestisiya Evi” stendlərində ölkəmizin əlverişli işgüzar mühiti və investisiya layihələri barədə məlumat verilir, müxtəlif görüş və tədbirlər keçirilir.
İqtisadiyyat Nazirliyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO-nun təşkilatçılığı, Ümumdünya Ticarət Təşkilatı, BMT-nin Ticarət və İnkişaf Təşkilatı, Beynəlxalq Ticarət Mərkəzi və Beynəlxalq Ticarət Palatasının tərəfdaşlığı ilə COP29 çərçivəsində Mavi və Yaşıl zonalarda “Ticarət və İnvestisiya Evi” stendləri yaradılıb.
Stendlər olan məkanda İqtisadiyyat Nazirliyi və strukturuna daxil olan qurumların təşkilatçılığı ilə müxtəlif tədbir və görüşlər təşkil edilir, Azərbaycanın işgüzar mühiti, sərmayədarlara göstərilən dəstək mexanizmləri, investisiya layihələri və s. barədə məlumatlar verilir.

The "Trade and Investment House" stands provide information about the favorable business environment and investment projects in our country, as well as host various meetings and events.
These stands have been organized by the Ministry of Economy and the Export and Investment Promotion Agency – AZPROMO, in partnership with the World Trade Organization, the United Nations Conference on Trade and Development (UNCTAD), the International Trade Centre, and the International Chamber of Commerce.
At the stand locations, events and meetings are being held under the organization of the Ministry of Economy and its subordinate bodies. Information is shared about Azerbaijan's business environment, support mechanisms available for investors, investment projects, and other related topics.