Görüşdə Azərbaycanın investisiya mühiti barədə məlumat verilib, birgə vebinar və tədbirlərin təşkili barədə müzakirə aparılıb.
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun icraçı direktoru Yusif Abdullayev ABŞ-nin Beynəlxalq Ticarət Administrasiyasının istehsal üzrə katib köməkçisinin müavini Hezer Evansın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb. Müzakirələr zamanı tərəflər arasında ABŞ şirkətlərini Azərbaycan bazarında iştirak etməyə təşviq edəcək layihələrdən danışılıb.
ABŞ nümayəndə heyətinə Azərbaycanın ümumi iqtisadi mənzərəsi və investisiya mühiti, AZPROMO-nun fəaliyyəti, eləcə də xarici investorlar üçün yaradılan əlverişli biznes mühiti haqqında məlumat verilib. ABŞ şirkətlərinin Azərbaycan bazarına marağının artdığı və Beynəlxalq Ticarət Administrasiyasının ABŞ şirkətlərini Azərbaycanda yerli tərəfdaşlar tapmaqda dəstəklədiyi bildirilib.
Görüş zamanı təcrübə mübadiləsi aparmaq məqsədilə birgə vebinarlar və tədbirlərin təşkili barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

Meeting Held with a Representative of the U.S. International Trade Administration
Discussions focused on Azerbaijan's investment climate and the organization of joint webinars and events.
The Executive Director of the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO, Yusif Abdullayev, met with a delegation led by Heather Evans, Deputy Assistant Secretary for Manufacturing at the U.S. International Trade Administration. The discussions centered on projects aimed at encouraging U.S. companies to engage in the Azerbaijani market.
The U.S. delegation was provided with an overview of Azerbaijan’s economic landscape, investment climate, AZPROMO’s activities, and the favorable business environment created for foreign investors. It was noted that interest from U.S. companies in the Azerbaijani market is growing and that the International Trade Administration supports U.S. companies in finding local partners in Azerbaijan.
The meeting also included an exchange of views on organizing joint webinars and events to facilitate experience sharing.