Şirkət nümayəndələri arasında B2B formatında keçirilən görüşlərdə əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.
COP29 çərçivəsində İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və İtaliya Ticarət Agentliyinin birgə təşkilatçılığı ilə Yaşıl zonada yerləşən “Ticarət və İnvestisiya Evi” stendində İtaliya və Azərbaycanı təmsil edən şirkət nümayəndələri arasında işgüzar görüşlər keçirilib.
Görüşlərdə memarlıq və tikinti, inşaat materialları, mühəndislik, sistem texnologiyaları, infrastruktur, biznes və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən 20-yə yaxın şirkət nümayəndələri iştirak edib. B2B formatında təşkil olunan görüşlərin əsas mövzusu ikitərəfli əməkdaşlığın genişləndirilməsi və mövcud əlaqələrin şaxələndirilməsi olub. Həmçinin şirkət nümayəndələri tərəfindən müxtəlif təqdimatlar nümayiş olunub.

Состоялись встречи между азербайджанскими и итальянскими компаниями
Возможности сотрудничества обсуждались на встречах, состоявшихся в формате B2B между представителями компаний.
Деловые встречи, совместно организованные Агентством поощрения экспорта и инвестиций – AZPROMO и Итальянским торговым агентством (ITA), состоялись между представителями компаний, представляющих Италию и Азербайджан, в рамках COP29. Встречи состоялись на стенде "Торгово-Инвестиционного Дома", который расположен в Зеленой зоне.
Во встречах приняли участие около 20 представителей компаний, работающих в сфере архитектуры и строительства, производства строительных материалов, машиностроения, системных технологий, инфраструктуры, бизнеса и в других областях. Основной темой встреч, организованных в формате B2B, стало расширение двустороннего сотрудничества и диверсификация существующих отношений. Представители компании также сделали различные презентации.