Qars Ticarət və Sənaye Palatasının nümayəndələri ilə görüş keçirilib
Görüşdə Azərbaycanın investisiya imkanları barədə məlumat verilib, birgə təşəbbüslərin inkişaf etdirilməsi istiqamətində müzakirələr aparılıb.
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyində – AZPROMO-da Qars Ticarət və Sənaye Palatasının nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib. Görüş zamanı qarşılıqlı əməkdaşlıq perspektivləri, birgə təşəbbüslər və tərəfdaşlıq imkanları ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
AZPROMO tərəfindən Azərbaycanın biznes və investisiya imkanları, xüsusi iqtisadi zonalar, işğaldan azad edilmiş ərazilər, eləcə də xarici investorlar üçün yaradılmış geniş imkanlar barədə məlumat təqdim edilib.
Tərəflər arasında həmçinin 2025-ci ilin birinci rübündə Türkiyəyə planlaşdırılan işgüzar səfər çərçivəsində əməkdaşlıq və əlaqələrin daha da genişləndirilməsi istiqamətində müzakirələr aparılıb.

На встрече была представлена информация об инвестиционных возможностях Азербайджана и состоялись обсуждения в области развития совместных инициатив.
В Агентстве поощрения экспорта и инвестиций – AZPROMO состоялась встреча с делегацией Торгово-промышленной палаты Карса. В ходе встречи произошел обмен по широкому спектру идей о перспективах взаимного сотрудничества, совместных инициативах и возможностях партнерства.
AZPROMO представило информацию о деловых и инвестиционных возможностях Азербайджана, специальных экономических зонах, освобожденных от оккупации территориях и широких возможностях, созданных для иностранных инвесторов.
Между сторонами также состоялись обсуждения о дальнейшем расширении сотрудничества и отношений в рамках запланированной в первом квартале 2025 года деловой поездки в Турцию.