Qars Ticarət və Sənaye Palatasının nümayəndələri ilə görüş keçirilib
Görüşdə Azərbaycanın investisiya imkanları barədə məlumat verilib, birgə təşəbbüslərin inkişaf etdirilməsi istiqamətində müzakirələr aparılıb.
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyində – AZPROMO-da Qars Ticarət və Sənaye Palatasının nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib. Görüş zamanı qarşılıqlı əməkdaşlıq perspektivləri, birgə təşəbbüslər və tərəfdaşlıq imkanları ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
AZPROMO tərəfindən Azərbaycanın biznes və investisiya imkanları, xüsusi iqtisadi zonalar, işğaldan azad edilmiş ərazilər, eləcə də xarici investorlar üçün yaradılmış geniş imkanlar barədə məlumat təqdim edilib.
Tərəflər arasında həmçinin 2025-ci ilin birinci rübündə Türkiyəyə planlaşdırılan işgüzar səfər çərçivəsində əməkdaşlıq və əlaqələrin daha da genişləndirilməsi istiqamətində müzakirələr aparılıb.

A meeting with representatives of the Kars Chamber of Commerce and Industry held
During the meeting, information on investment opportunities in Azerbaijan was presented and the development of joint initiatives was discussed.
The Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO hosted a meeting with the delegation of the Kars Chamber of Commerce and Industry. The meeting focused on exchanging a wide range of ideas on the prospects of cooperation, joint initiatives, and partnership opportunities.
AZPROMO presented information on business and investment opportunities in Azerbaijan, special economic zones, liberated territories, and the wide range of opportunities created for foreign investors.
The parties also discussed further expansion of cooperation and ties within the framework of a planned business trip to Turkey in the first quarter of 2025.