EY şirkəti ölkənin ən əzmkar sahibkarlarını mükafatlandırır
20 fevral 2025-ci il tarixində EY Azərbaycan şirkəti “EY İlin İş Adamı” mükafatının qalibini elan etdi. Bu ilki müsabiqənin qalibi Princeps Legem şirkətinin təsisçisi Gülbəniz Məmmədova oldu. Qalib Azərbaycanı müsabiqənin beynəlxalq mərhələsində təmsil edəcək və dünyanın ən yenilikçi və əzmkar iş adamları ilə “Dünya üzrə İlin İş Adamı” adı uğrunda mübarizə aparacaq.
Azərbaycanın iş adamları arasında artıq altıncı ildir ki, keçirilən bu müsabiqə ABB-nın baş sponsorluğu və bp şirkətinin maliyyə dəstəyi ilə təşkil olunur. Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi - AZPROMO, EKVITA konsaltinq şirkəti, Tayms Konsaltinq reklam agentliyi və Azərbaycanın Professional Maliyyə Menecerləri Assosiasiyası (APFM) müsabiqənin tərəfdaşları sırasındadır.
Müsabiqənin qalibi işgüzar aləmin nüfuzlu nümayəndələrindən ibarət müstəqil münsiflər heyəti tərəfindən 12 güclü namizəd arasından seçilib.
Münsiflər heyətinin üzvləri xüsusi nominasiyalar üzrə qalibləri də müəyyən ediblər:
• İnnovasiya – Bəhruz Rüstəmov, Upsystems;
• Qadın sahibkarılığnda mükəmməllikSəbinə Qazızadə, SDA Consulting;
• Regional inkişafElçin Əliyev, Regional Hospital;
• Sənayenin aparıcı qüvvəsiKamran Salayev, Spektr Group.
Qalibin adı açıqlandıqdan sonra Gülbəniz Məmmədova  fikirlərini bölüşüb: “Çox həyəcanlıyam. Bu gün burada dayandığım üçün həqiqətən qürur duyuram. Münsiflərlə müsahibə mərhələsində qeyd etdiyim kimi, 19 yaşında işləməyə başladım, gənc yaşımda ana oldum. Bu gün burada olmağımın səbəbi övladlarımdır, çünki onlar üçün ayaq üstə durmağı özümə borc bilirdim, alın təri və zəhmətlə çalışırdım. Səylərimin yüksək qiymətləndirilməsinə görə təşəkkür edirəm. Hesab edirəm ki, bu nailiyyətim digər qadınlar üçün də motivasiya mənbəyinə çevrilə bilər. Təşkilatçılara, münsiflər heyətinə dərin minnətdarlığımı bildirirəm”.
“EY İlin İş Adamı” müsabiqəsi haqqında
EY şirkəti tərəfindən təsis edilmiş “EY İlin İş Adamı” müsabiqəsi 1986-cı ildən etibarən keçirilir. Dünyanın ən nüfuzlu işgüzar mükafatlarından biri olan "EY İlin İş Adamı" proqramının məqsədi yüksək potensiala malik iş adamlarının sahibkarlıq fəaliyyətini təşviq etmək, onların liderlik bacarıqları və uğurlarını nümayiş etdirməklə başqalarını da ilhamlandırmaqdır. “EY İlin İş Adamı” müsabiqəsi bu gün dünyanın 60-dan çox ölkəsinin 145 şəhərində təşkil edilir. Proqram idarəetmə bacarığı, qətiyyət, innovativ düşüncə və digər mühüm keyfiyyət və səriştələri özündə birləşdirən sahibkarları təqdir edir.

Назван победитель конкурса «EY Предприниматель года 2025»
EY Azerbaijan, Баку, 20 февраля 2025 г. – Гюльбениз Мамедова учредительница консалтинговой компании Princeps Legem стала победительницей конкурса «Предприниматель года», который проводится в нашей стране шестой год подряд. Организатором конкурса является компания EY Azerbaijan.
«Предприниматель года» – одна из самых престижных наград в области предпринимательства. Конкурс содействует подъему деловой активности и стимулирует успешных и амбициозных предпринимателей к достижению новых высот.
Победителя конкурса определило независимое жюри, состоящее из представителей делового сообщества, топ-менеджеров крупных компаний и международных финансово-кредитных организаций.
Независимое жюри оценивало предпринимателей по нескольким критериям, среди которых дух предпринимательства, целеустремленность, а также положительное влияние деятельности на общество.
Генеральным спонсором конкурса «Предприниматель года» является банк ABB. финансовую поддержку оказывает компания bp. Партнерами конкурса являются консалтинговая компания Ekvita, Азербайджанский фонд поощрения экспорта и инвестиций – AZPROMO, рекламное агентство Times Consulting и Ассоциация Профессиональный Финансовых Менеджеров Азербайджана (APFM)
В этом году 12 предпринимателей боролись за звание "Предприниматель года 2025".
Гюльбениз поделилась впечатлениями после вручения награды: «Я очень рада и крайне взволнована. Я горжусь тем, что стою здесь сегодня. Как я уже упоминала во время интервью с членами жюри, я начала работать в 19 лет и стала матерью в молодом возрасте. Причина, по которой я здесь сегодня — это мои дети. Я понимала, что должна быть сильной ради них, я много работала и прилагала большие усилия. Благодарю вас за высокую оценку моих стараний. Я верю, что мои достижения могут стать источником вдохновения и для других женщин. Выражаю глубокую благодарность организаторам и членам жюри».
По решению независимого жюри были названы победители в номинациях:
• «Выдающиеся достижения в женском предпринимательстве» - Сабина Газизаде, SDA Consulting;
• «Инновации» - Бахруз Рустамов, Upsystems;
• «Лидер индустрии» - Камран Салаев, Spektr Group;
• «Региональное развитие» - Эльчин Алиев, Regional Hospital.
Компания EY учредила конкурс «Предприниматель года» в 1986 году. Сегодня конкурс проводится в 145 городах по всему миру, охватывая более 60 стран.
Основная цель конкурса – отметить достижения талантливых предпринимателей, а также дать им возможность поделиться историей успеха и вдохновить примером других.