Sahibkarlar “KazBuild 2025” sərgisinə dəvət olunurlar
Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi Qazaxıstanın Almatı şəhərində 3-5 sentyabr 2025-ci il tarixlərində keçiriləcək “KazBuild 2025” beynəlxalq sənaye sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Sərginin əhatə etdiyi sahələr (məhsullar): Tikinti materialları, avadanlıq və alətlər, keramika və daş, pəncərə texnologiyaları, interyer və təmizləmə materialları.
Müraciətlərin qəbulu aşağıda təqdim olunan XİF MN məhsul kodlarına daxil olan tikinti məhsulları üzrə həyata keçiriləcək.
25
Duz; kükürd; torpaq və daş; suvaq materialları, əhəng və sement
32
Aşılayıcı və boyayıcı ekstraktlar, tanninlər və onların törəmələri; boyaqlar, piqmentlər və digər boyayıcı maddələr; boyalar və laklar; zamazkalar və digər mastikalar; tipoqrafiya boyaqları, mürəkkəblər, tuş
39
Plastmassa və onlardan hazırlanan məmulatlar
40
Kauçuk, rezin və onlardan hazırlanan məmulatlar
44
Oduncaq və ondan hazırlanan məmulatlar; ağac kömürü
6401
Sukeçirməyən altlıqlı, rezin və ya plastmassa üstlü ayaqqabı, üstlüyü altlığa birləşməyən və sapla, şpillə, mıxla, vintlə, pərçimlə, hər hansı digər analoji üsulla bərkidilməmiş ayaqqabı
Altlığı rezindən, plastmassdan, təbii dəri və ya dəri kompozisiyasından və üstü təbii dəridən olan ayaqqabılar
68
Daş, gips, sement, asbest, slyuda və analoji materialdan məmulatlar
Keramika məmulatları
70
Şüşə və ondan hazırlanan məmulatlar
72
Qara metallar
74
Mis və ondan hazırlanan məmulatlar
76
Alüminium və ondan hazırlanan məmulatlar
78
Qurğuşun və ondan hazırlanan məmulatlar
81
Digər qiymətsiz metallar; metal keramikası; onlardan hazırlanan məmulatlar
82
Qiymətsiz metallardan alətlər, qurğular, bıçaq məmulatları, qaşıqlar və çəngəllər; onların qiymətsiz metallardan olan hissələri
84
Nüvə reaktorları, qazanlar, avadanlıq və mexaniki qurğular; onların hissələri
Elektrik maşınları və avadanlıqları, onların hissələri; səsyazma və səsləndirmə aparaturası, televiziya təsvirlərinin və səslərinin yazılması və canlandırılması üçün aparatura, onların hissələri və ləvazimatları
Müsabiqənin təşkilatçısı: İqtisadiyyat Nazirliyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO.
Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında 2 iyun 2025-ci il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
• İxracatçının nümayiş olunacaq məhsulları üzrə istehsal potensialı – 10 bal;
• Nümayiş olunacaq məhsulların hədəf ölkəyə ixrac potensialı – 10 bal;
• Sahibkarın əvvəllər ixrac təcrübəsinin olub-olmaması (ixrac etdiyi məhsullarının miqdarını göstərməklə) – 5 bal;
• Meyarların cəmi üzrə minimum keçid balı – 20 bal.
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 23 may 2025-ci il tarixinədək təqdim olunmalıdır: AZPROMO, Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr., 32, Bakı, AZ1000.

Entrepreneurs invited to "KazBuild 2025"
The Ministry of Economy of Azerbaijan Republic announces the acceptance of exporters' applications for participation in the single country stand at the "KazBuild 2025" international industrial exhibition, which will be held in Almaty, Kazakhstan, on September 3-5, 2025.
Areas of the exhibition: Construction materials, equipment and tools, ceramics and stone, window technologies, interior and cleaning materials
25
Salt; sulfur; earths and stone; plastering materials, lime and cement
32
Tanning or dyeing extracts; tannins and their derivatives; dyes, pigments and other coloring matter; paints and varnishes; putty and other mastics; inks
39
Plastics and articles there of
40
Rubber and articles thereof
44
Wood and articles of wood; wood charcoal
6401
Waterproof footwear with outer soles and uppers of rubber or plastics, the uppers of which are neither fixed to the sole nor assembled by stitching, riveting, nailing, screwing, plugging or similar processes:
Footwear with outer soles of rubber, plastics, leather or composition leather and uppers of leather
68
Articles of stone, plaster, cement, asbestos, mica or similar materials
69
Ceramic products
70
Glass and glassware
72
Iron and steel
Articles of iron or steel
74
Copper and articles thereof
76
Aluminum and articles thereof
78
Lead and articles thereof
81
Other base metals; cermets; articles thereof
82
Tools, implements, cutlery, spoons and forks, of base metal; parts thereof of base metal
84
Nuclear reactors, boilers, machinery and mechanical appliances; parts thereof
85
Electrical mashinery and equipment and parts thereof;sound recorders and reproducers, television image and sound recorders and reproducers and parts and accessories of such articles
The competition will be held in AZPROMO on June 2, 2025 according to the “Rules for the organization and conduct of the competition for the selection of exporters who will participate in support measures”, approved by the decision № 470 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
Documents should be submitted until May 23, 2025 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan –  AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.