Sahibkarlar “Big 5 Global UAE 2025” sərgisinə dəvət olunurlar
Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi 24-27 noyabr 2025-ci il tarixlərində Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində  keçiriləcək "Big 5 Global UAE 2025" tikinti və inşaat sənayesi sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Vahid ölkə stendində iştirak edəcək ixracatçıların maksimum sayı: 14 şirkət.
Sərginin əhatə etdiyi sahələr (məhsullar): Tikinti materialları, avadanlıq və alətlər, keramika və daş, pəncərə texnologiyaları, interyer və təmizləmə materialları.
Müraciətlərin qəbulu aşağıda təqdim olunan xarici iqtisadi fəaliyyətin mal nomenklaturasının (XİFMN) məhsul kodlarına daxil olan tikinti məhsulları üzrə həyata keçiriləcək.
32
Aşılayıcı və boyayıcı ekstraktlar, tanninlər və onların törəmələri; boyaqlar, piqmentlər və digər boyayıcı maddələr; boyalar və laklar; zamazkalar və digər mastikalar; tipoqrafiya boyaqları, mürəkkəblər, tuş
Tikinti üçün plastik məmulatlar (qapı, pəncərə çərçivələri, panellər və s.)
3917
Plastikdən borular, fitinqlər (santexnika üçün)
4016
Vulkanizasiya olunmuş kauçukdan tikinti məhsulları (örtüklər, sızdırmazlıq elementləri və s.)
4009
Kauçuk borular və hortumlar (santexnika və texniki təyinat üçün)
44
Oduncaq və ondan hazırlanan məmulatlar; ağac kömürü
6401
Sukeçirməyən altlıqlı, rezin və ya plastmassa üstlü ayaqqabı, üstlüyü altlığa birləşməyən və sapla, şpillə, mıxla, vintlə, pərçimlə, hər hansı digər analoji üsulla bərkidilməmiş ayaqqabı
Altlığı rezindən, plastmassdan, təbii dəri və ya dəri kompozisiyasından və üstü təbii dəridən olan ayaqqabılar
6904
İnşaat kərpici, döşəmələr üçün bloklar, balka konstruksiyaların doldurulması üçün daşıyıcı keramika daşları və keramikadan olan analoji məmulatlar:
6907-6908
Döşəmə üçün plitələr, döşəmə, soba, kaminlər və ya divarlar üçün keramik minalanmamış üzlük lövhəcikləri; mozaika işləri üçün minalanmamış keramik kubiklər və ya analoji məmulatlar, əsasda və ya onsuz:
7005
Tikinti üçün işlənmiş şüşə (tək qat, ikiqat və s.)
7008
Qapı-pəncərələr üçün şüşə panellər, izolyasiya olunmuş şüşə
7208
Dəmirdən və ya aşqarlanmamış poladdan olan yastı prokat, eni 600 mm və ya daha çox, isti yayılmış, metalla örtülməmiş, qalvanik və ya digər örtüyü olmayan:
7210
Dəmirdən və ya aşqarlanmamış poladdan, eni 600 mm və ya çox olan, metalla örtülmüş, qalvanik və ya digər örtüklü yastı prokat
7214
Döyülmədən, isti yayılmadan, isti çəkilmədən və ya isti ekstruziyadan başqa sonrakı emala məruz qalmamış, yaymadan sonra burulmuş daxil olmaqla dəmirdən və ya aşqarlanmamış poladdan digər çubuqlar:
7216
Dəmirdən və ya aşqarlanmamış poladdan fasonlu və xüsusi profilli künclüklər:
74
Mis və ondan hazırlanan məmulatlar
76
Alüminium və ondan hazırlanmış məmulatlar
78
Qurğuşun və ondan hazırlanmış məmulatlar
81
Digər əsas metallar; kermetlər (keramika-metal ərintiləri); onlardan hazırlanmış məmulatlar
82
Əsas metaldan alətlər, ləvazimatlar, bıçaqlar, qaşıq və çəngəllər; onların əsas metaldan hissələri
8413
Nasoslar (su təchizatı və drenaj sistemləri üçün)
8424
Səpici və təzyiqli spreylər (tikinti kimyəvi maddələri üçün)
8479
Tikinti üçün digər mexaniki qurğular (lift hissələri, kran mexanizmləri və s.)
8544
Birləşdirici qurğularla və ya onlarsız izolyasiyalı naqillər (minalanmış və ya anodlaşdırılmış naqillər daxil olmaqla), kabellər (koaksial kabellər daxil olmaqla) və digər izolyasiyalı elektrik keçiriciləri; elektrik keçiricilərlə və ya birləşdirici elementlərlə yığılıb-yığılmamasından asılı olmayan fərdi örtüklü liflərdən təşkil olunmuş lifli-optik kabellər.
9406
Prefabrik binalar (hazır şəkildə yığılan evlər, modul konstruksiyalar, prefabrik ofis və anbar binaları və s.)
Müsabiqənin təşkilatçısı: İqtisadiyyat Nazirliyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO.
Müsabiqə Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası” əsasında 10 oktyabr 2025-ci il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 7 oktyabr 2025-ci il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr., 32, Bakı, AZ1000.

Entrepreneurs invited to "Big 5 Global UAE 2025"
The Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan announces the acceptance of applications from exporters to participate in the national stand at the "Big 5 Global UAE 2025" exhibition, which will be held in Dubai, United Arab Emirates, from November 24 to 27, 2025.
Maximum number of exporters to participate in a single country stand – 14 companies.
Areas of the exhibition: Construction materials, equipment and tools, ceramics and stone, window technologies, interior and cleaning materials
32
Tanning or dyeing extracts; tannins and their derivatives; dyes, pigments and other coloring matter; paints and varnishes; putty and other mastics; inks
3925
Plastic products for construction (doors, window frames, panels, etc.)
3917
Plastic pipes and fittings (for plumbing applications)
4016
Vulcanized rubber products for construction (coverings, sealing elements, etc.)
4009
Rubber tubes and hoses (for plumbing and technical purposes)
44
Wood and articles of wood; wood charcoal
6401
Waterproof footwear with outer soles and uppers of rubber or plastics, the uppers of which are neither fixed to the sole nor assembled by stitching, riveting, nailing, screwing, plugging or similar processes:
Footwear with outer soles of rubber, plastics, leather or composition leather and uppers of leather
6904
Ceramic building bricks, flooring blocks, support or filler tiles and the like:
6907-6908
Unglazed ceramic flags and paving, hearth or wall tiles; unglazed ceramic mosaic cubes and the like, whether or not on a backing:
7005
Processed glass for construction (single-glazed, double-glazed, etc.)
7008
Glass panels for doors and windows, insulated glass
7208
Flat-rolled products of iron or nonalloy steel, of a width of 600 mm or more, hot-rolled, not clad, plated or coated:
7210
Flat-rolled products of iron or nonalloy steel, of a width of 600 mm or more, clad, plated or coated:
7214
Other bars and rods of iron or nonalloy steel, not further worked than forged, hot-rolled, hot-drawn or hot-extruded, but including those twisted after rolling:
7216
Angles, shapes and sections of iron or nonalloy steel:
Articles of iron or steel
74
Copper and articles thereof
76
Aluminum and articles thereof
78
Lead and articles thereof
81
Other base metals; cermets; articles thereof
82
Tools, implements, cutlery, spoons and forks, of base metal; parts thereof of base metal
8413
Pumps (for water supply and drainage systems)
8424
Sprayers and pressure sprayers (for construction chemicals)
8479
Other mechanical equipment for construction (elevator parts, crane mechanisms, etc.)
8544
Insulated (including enameled or anodized) wire, cable (including coaxial cable) and other insulated electric conductors, whether or not fitted with connectors; optical fiber cables, made up of individually sheathed fibers, whether or not assembled with electric conductors or fitted with connectors:
9406
Prefabricated buildings (modular houses, prefabricated offices, warehouses, and similar structures)
The competition will be held in AZPROMO on October 10, 2025 according to the “Rules for the organization and conduct of the competition for the selection of exporters who will participate in support measures”, approved by the decision № 470 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
• Production capacity of the exporter for the products to be showcased – 10 points
• Export potential of the products for the target market – 10 points
• Previous export experience of the entrepreneur (with indication of export volumes) – 5 points
• Minimum passing score: 20 (twenty) points
Documents should be submitted until October 7, 2025 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan –  AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.