“Invest in Azerbaijan” stendində ölkəmizin biznes və investisiya mühiti və imkanları haqqında məlumatlar nümayiş olunur.
Çinin Fuciən əyalətinin Siamen şəhərində 25-ci Çin Beynəlxalq İnvestisiya və Ticarət Sərgisi (“CIFIT 2025”) işə başlayıb. İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanın Çindəki ticarət nümayəndəsi Aparatı və İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə “Invest in Azerbaijan” vahid ölkə stendi ilə təmsil olunan ölkəmiz sərgidə ikinci dəfə iştirak edir.
Stenddə Azərbaycanın biznes və investisiya mühiti və imkanları haqqında məlumatlar nümayiş olunur. Bununla yanaşı, Ələt Azad İqtisadi Zonasında, Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonlarında və Naxçıvan Muxtar Respublikasında investorlara təklif olunan imtiyazlar, ölkəmizin nəqliyyat-tranzit potensialı, turizm perspektivləri təqdim olunur.
Həmçinin AZPROMO, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA), İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyi (İZİA), Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi (4SİM) və Dövlət Neft Fondunun fəaliyyət istiqamətləri barədə məlumatlar, vizual və çap materiallar təqdim olunur. Bununla yanaşı, stenddə “Made in Azerbaijan” məhsulları nümayiş olunduğu “Azərbaycan Ticarət Ev”ləri guşəsi də təşkil olunub.
Siamendə səfərdə olan Baş nazirin müavini Şahin Mustafayevin rəhbərlik etdiyi Azərbaycan nümayəndə heyəti “CIFIT 2025” sərgisini ziyarət edib, Azərbaycan stendi ilə tanış olub.
Sentyabrın 11-dək davam edəcək və 50-dən çox ölkə stendinin yer aldığı sərgiyə 110-dan çox ölkə və regiondan nümayəndə heyətləri iştirak edir.

Azerbaijan participating in China International Investment and Trade Fair
The “Invest in Azerbaijan” stand showcases information about our country’s business and investment environment and opportunities.
The 25th China International Investment and Trade Fair (CIFIT 2025) has opened in Xiamen, Fujian Province, China. With the support of the Ministry of Economy of Azerbaijan and organized by the Office of the Trade Representative of Azerbaijan in China and the Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan – AZPROMO, our country is participating for the second time with a unified national pavilion titled “Invest in Azerbaijan.”
The stand presents information on Azerbaijan’s business and investment climate and opportunities. It also highlights the incentives offered to investors in the Alat Free Economic Zone, the Karabakh and East Zangezur economic regions, and the Nakhchivan Autonomous Republic, as well as Azerbaijan’s transport and transit potential and tourism prospects.
In addition, informational, visual and printed materials are provided on the areas of activity of AZPROMO, the Small and Medium Business Development Agency (KOBIA), the Economic Zones Development Agency, the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (4SIM), and the State Oil Fund of Republic of Azerbaijan. A dedicated “Azerbaijan Trade Houses” corner has also been set up at the stand, featuring “Made in Azerbaijan” products.
The Azerbaijani delegation led by Deputy Prime Minister Shahin Mustafayev, who is visiting Xiamen, toured the CIFIT 2025 exhibition and visited the Azerbaijan stand.
The exhibition will run until September 11 and features stands from more than 50 countries. Delegations from over 110 countries and regions are participating.