Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi Çin Xalq Respublikasının Şanxay şəhərində 2025-ci ilin 5-10 noyabr tarixlərində keçiriləcək “8-ci Beynəlxalq Çin İdxal Sərgisi”ndə vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
1704 |
şəkərdən hazırlanan qənnadı məmulatları (ağ şokolad daxil olmaqla), tərkibində kakao olmayan |
şokolad və tərkibində kakao olan digər hazır ərzaq məhsulları |
190410 |
dənli bitkilərin və ya taxıl məhsulların şişirdilməsi və ya qovurulması yolu ilə hazırlanmış hazır ərzaq məhsulları |
1905 |
çörək məmulatları, qənnadı məhsulları |
2007 |
cemlər, meyvə jelesi, marmeladlar, meyvə və ya qoz püresi, meyvə və ya qoz pastası, isti emal edilən məhsullar, o cümlədən şəkər və ya digər şirinləşdirici maddələr əlavə olunmaqla: sitrus bitkiləri (şəkər miqdarı 30 kütlə %-dən çox) |
2008 |
digər meyvə, qoz-fındıq və bitkilərin yeməli hissələri, başqa şəkildə hazırlanmış və ya konservləşdirilmiş |
2009 |
qıcqırdılmamış və tərkibində spirt əlavəsi olmayan, şəkər və ya digər şirinləşdirici maddələr əlavə edilmiş və ya edilməmiş meyvə şirələri |
alkoqollu və alkoqolsuz içkilər |
Müsabiqə Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası” əsasında 3 oktyabr 2025-ci il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
- Meyarların cəmi üzrə minimum keçid balı: 20 bal.
- Dəstək tədbirində iştirakla bağlı Şərtlər;
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 1 oktyabr 2025-ci il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr., 32, Bakı, AZ1000.

The Ministry of Economy of Azerbaijan Republic announces the acceptance of exporters' applications for participation in the single country stand at 8th China International Import Expo 2025, which will be held in Shanghai, People's Republic of China, on November 5-10, 2025.
XİFMN üzrə məhsulun kodu |
Məhsulun adı |
sugar confectionery (including white chocolate), not containing cocoa: |
chocolate and other food preparations containing cocoa: |
190410 |
prepared foods obtained by swelling or roasting of cereals or cereal products |
bread, pastry, cakes, biscuits and other bakers’ wares |
fruits, nuts and other edible parts of plants, otherwise prepared or preserved, whether or not containing added sugar or other sweetening matter or spirit, not elsewhere specified or included |
The competition will be held in AZPROMO on October 3, 2025 according to the “Rules for the organization and conduct of the competition for the selection of exporters who will participate in support measures”, approved by the decision № 470 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
- Production capacity of the exporter for the products to be showcased – 10 points
- Export potential of the products for the target market – 10 points
- Previous export experience of the entrepreneur (with indication of export volumes) – 5 points
- Minimum passing score: 20 (twenty) points
Documents should be submitted until October 1, 2025 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan – AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.