Sahibkarlar “Saudi Food Show 2026” sərgisinə dəvət olunurlar
Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Ciddə şəhərində 2026-cı ilin 27-29 sentyabr tarixlərində keçiriləcək “Saudi Food Show 2026” sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Vahid ölkə stendində iştirak edəcək ixracatçıların maksimum sayı: 26 şirkət.
0208
Digər ət və qidaya yararlı ət əlavələri
Qurudulmuş, duzlu və ya duzlu soyuq qoyulmuş balıq, hisə verilmə zamanı və ya sonra isti emala məruz qalmış və ya qalmamış hisə verilmiş balıq
Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında 23 iyul 2026-cı il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 13 iyul 2026-cı il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr. 32, Bakı, AZ1000.

The Ministry of Economy of Azerbaijan Republic announces the acceptance of exporters' applications for participation in the single country stand at the “Saudi Food Show 2026” exhibition, which will be held in Jeddah, Saudi Arabia, on June 15-17, 2026.
Maximum number of exporters to participate in a single country stand: 26 companies.
0208 |
Other meat and edible meat offal, fresh, chilled or frozen |
0305 |
Dried, salted or brined fish, smoked fish, whether or not cooked before or during the smoking process |
The competition will be held in AZPROMO on July 23, 2026 according to the “Rules for the organization and conduct of the competition for the selection of exporters who will participate in support measures”, approved by the decision № 470 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
Documents should be submitted until July 13, 2026 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan – AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.