İtaliya nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
Bakıda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və İtaliya Ticarət Agentliyi (İTA) arasında görüş keçirilib. Görüşdə həmçinin Ələt Azad İqtisadi Zonasının, Kiçik və Orta Sənaye üzrə İtaliya Konfederasiyasının, İtaliyanın Depozitlər və Kreditlər Fondunun, Xarici Ticarətin Sığorta Xidmətlərinin və Xaricdə Fəaliyyət Göstərən Müəssisələr üçün İtaliya Cəmiyyətinin nümayəndələri iştirak ediblər.
Görüşdə İtaliya qurumları ilə potensial əməkdaşlıq istiqamətləri qeyd edilib, ölkəmizin investisiya imkanları, eləcə də Ələt Azad İqtisadi Zonasına dair təqdimatlar keçirilib.
Tərəflər 2026-cı ildə Bakıda keçirilməsi planlaşdırılan Azərbaycan-İtaliya biznes forumunun təşkili, forum çərçivəsində AZPROMO ilə İTA arasında imzalanması nəzərdə tutulan Anlaşma Memorandumu və Fəaliyyət Planına dair fikir mübadiləsi aparıblar.

At a meeting with the Italian delegation, opportunities for cooperation with institutions of that country were discussed.
A meeting was held in Baku between the Export and Investment Promotion Agency – AZPROMO and the Italian Trade Agency (ITA). The meeting was also attended by representatives of the Alat Free Economic Zone, the Italian Confederation of Small and Medium Industry, Italy’s Deposits and Loans Fund, Foreign Trade Insurance Services, and the Italian Society for Enterprises Operating Abroad.
During the meeting, potential areas of cooperation with Italian institutions were highlighted, and presentations were delivered on Azerbaijan’s investment opportunities as well as on the Alat Free Economic Zone.
The parties exchanged views on the organization of the Azerbaijan–Italy Business Forum planned to be held in Baku in 2026, as well as on the Memorandum of Understanding and the Action Plan envisaged to be signed between AZPROMO and ITA within the framework of the forum.