“EY İlin İş Adamı” müsabiqəsində ərizələrin qəbulu mərhələsi başa çatıb. Müsabiqənin milli mərhələsinin qalibi, habelə nominasiyalar üzrə qaliblər 13 fevral tarixində təşkil olunacaq Qala tədbirdə elan olunacaqlar.
“EY İlin İş Adamı” müsabiqəsi yenilikçi düşüncə tərzi, uğur qazanmaq iradəsi və cəmiyyətə müsbət təsir göstərmək məqsədi ilə fəaliyyət göstərən sahibkarları bir araya gətirən nüfuzlu və unikal bir proqramdır. Bu müsabiqə öz hədəflərinə doğru inamla addımlayan sahibkarları qiymətləndirir və onların nailiyyətlərini qeyd edir.
Azərbaycanda artıq 7-ci dəfə keçirilən müsabiqə 70-dən çox sahibkarı birləşdirən geniş bir icmaya çevrilib.
Bu il “EY İlin İş Adamı” adı uğrunda alternativ enerji, reklam, elektrik avadanlıqların istehsalı, maliyyə, turizm, kənd təsərrüfatı, təhsil, İT, rəqəmsal marketinq və digər sahələri təmsil edən iştirakçılar yarışacaqlar. İştirakçıların adlarını təqdim edirik:
Bəxtiyar Hüseynov, Eel Electric, elektrik avadanlıqların istehsalçısı
Ceyhun İmanov - Jeykhun Imanov Studio – rəqəmsal marketinq, brendinq və dizayn agentliyi
Elqar Bağırov – Times Consulting, reklam agentliyi
Elmira İsmayılova - Best Place Restaurant & Jazz Club, ictimai iaşə və əyləncə xidmətləri
Elşad Abbasov – Embafinans, Bank olmayan kredit təşkilatı
Fəhri Məmmədli – Fahri Travel, Səyahət agentliyi/ İnflüenser və bloq yazarı
Günay Mustafayeva – MedLife Hospital, tibb müəssisəsi
İlyas Əhmədov və Mehri Əhmədova – Berry Blues by We Grow, mavigilə istehsalçısı
Könül Quliyeva – Safavy, onlayn təhsil platforması
Orxan Məmmədov– Green Life Engineering, alternativ enerji həlləri
Murad Həsənov – Clopos, İT həlləri təminatçısı
Müşfiq Hüseynov – AZSAFFRON, zəfəran və zəfəran tərkibli məhsul istehsalçısı
Novruz İsmayılov – Manqal kömürü № 1, fındıq qabığı əsaslı kömür istehsalçısı
Rəşad Abbasov – Neutron, Radiasiya təhlükəsizliyi/konsaltinq
Rüfət Babakişiyev – Crocusoft, Proqram təminatı, mobil tətbiqlər və İT həllər təminatçısı
Samir Kərimov – Apar, velosiped kirayəsi xidməti
Seymur Allahverdiyev - Amazon Travel, turizm agentliyi
Ülvi Aslanov – Code Academy, təhsil müəssisəsi
Vüqar Babayev – Lider Development, CRM/ERP həlləri təminatçısı/yaşayış binalarının idarəetmə platforması
Müsabiqənin qalibi müstəqil münsiflər heyəti tərəfindən Sahibkarlıq ruhu, Məqsəd, Təsir və İnkişaf kimi dörd əsas meyar əsasında qiymətləndirilərək müəyyən ediləcək.
Münsiflər heyəti işgüzar aləmin tanınmış və nüfuzlu nümayəndələrindən ibarətdir:
Aliyə Əzimova – Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyasının (IFC) Azərbaycandakı daimi nümayəndəliyinin rəhbəri
Əfqan İsayev – SOCAR-ın vitse-prezidenti
Mir Camal Paşayev – “Paşa Holding”in Direktorlar Şurasının sədr müavini
Qustaf Nobel – "Conversus" şirkətinin Baş İcraçı Direktoru
Teybə Quliyeva – "Societe Generale” Korporativ və İnvestisiya Bankının regional nümayəndəsi
Müsabiqənin baş sponsoru ABB-dır. Digər sponsor bp şirkətidir. Proqramın tərəfdaşları APFM, Finansist, Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO-dur.
Milli mərhələnin qalibi may ayında Monakoda keçiriləcək “EY Dünya üzrə İlin İş Adamı” müsabiqəsində ölkəmizi təmsil etmək hüququnu qazanacaq.

Представители делового сообщества поборются за звание «Предприниматель года»
Компания EY завершила прием заявок на участие в конкурсе «Предприниматель года 2026» в Азербайджане. Торжественная церемония награждения национального победителя, а также победителей в номинациях состоится 13 февраля.
Конкурс «EY Предприниматель Года» — это престижная и уникальная программа, объединяющая бизнес-лидеров, отличающихся инновационным мышлением, решимостью и стремлением оказывать положительное влияние на общество.
Конкурс позволяет признать успехи предпринимательской деятельности людей, которые вдохновляют других своими идеями, энтузиазмом и достижениями.
В Азербайджане конкурс проводится уже седьмой год подряд. За это время более 70 предпринимателей получили уникальную возможность расширить круг деловых контактов, почерпнуть новые идеи для развития бизнеса и стать частью престижного предпринимательского сообщества.
На участие в конкурсе подали заявки кандидаты из разных отраслей, включая финансы, туризм, сельское хозяйство, рекламу, производство электрического оборудования, образование, IT, цифровой маркетинг.  Представляем вашему вниманию список участников:
Бахтияр Гусейнов – Eel Electric, производитель электротехнического оборудования
Вугар Бабаев – Lider Development, разработчик CRM/ERP решений/платформа управления недвижимостью
Гюнай Мустафаева - MedLife Hospital, медицинское учреждение
Джейхун Иманов – Jeykhun Imanov Studio, агентство цифрового маркетинга, брендинга и дизайна
Ильяс Ахмедов и Мехри Ахмедова – Berry Blues by We Grow, компания по выращиванию голубики
Кёнуль Гулиева – Safavy, образовательная онлайн-платформа
Мурад Гасанoв – Clopos, разработчик IT-решений
Мушфиг Гусейнов – AZSAFFRON, производитель шафрана и продуктов на его основе
Новруз Исмаилов – Manqal kömürü № 1, производитель угля из скорлупы лесного ореха
Орхан Мамедов– Green Life Engineering, решения в области альтернативной энергии
Рашад Аббасов – Neutron, радиационная безопасность/консалтинг
Руфат Бабакишиев – Crocusoft, разработчик программного обеспечения, мобильных приложений и IT-решений
Самир Керимов – Apar, сервис аренды велосипедов
Сеймур Аллахвердиев - Amazon Travel, туристическое агентство
Ульви Асланов – Code Academy, образовательное учреждение
Фахри Мамедли – Fahri Travel, туристическое агентство и блогер-инфлюенсер
Эльгар Багиров – Times Consulting, рекламное агентство
Эльмира Исмаилова - Best Place Restaurant & Jazz Club, ресторанный бизнес/сфера культуры и развлечений
Эльшад Аббасов – Embafinans, небанковская кредитная организация
Победитель конкурса будет выбран независимым жюри, которое оценивает кандидатов по четырём ключевым критериям: предпринимательский дух, цель, воздействие и рост.
В состав жюри входят известные и высоко уважаемые представители делового сообщества:
Алия Азимова – руководитель представительства Международной финансовой корпорации (IFC) в Азербайджане
Афган Исаев – Вице-президент SOCAR
Мир Джамал Пашаев – Заместитель председателя Совета директоров Pasha Holding
Густаф Нобель – Генеральный директор Conversus
Тейба Гулиева – Региональный представитель Societe Generale Corporate & Investment Banking
Главным спонсором конкурса является ABB. Спонсором является компания bp. Партнёрами конкурса являются APFM, Finansist и Агентство поощрения экспорта и инвестиций Азербайджанской Республики - AZPROMO.