İyunun 13-də İtaliyanın Roma şəhərində Azərbaycan Respublikası və İtaliya Respublikası arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə Hökumətlərarası Komissiyanın 4-cü iclası çərçivəsində İtaliya-Azərbaycan biznes forumu keçirilib.
Forumda Azərbaycan tərəfdən rəsmi şəxslərlə yanaşı, energetika, infrastruktur, logistika, kənd təsərrüfatı, tibb və sənayenin müxtəlif sahələrində fəaliyyət göstərən şirkətlərin nümayəndələri iştirak edib.
Tədbirdə Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) nümayəndəsi ölkəmizin biznes və investisiya imkanlarına dair təqdimatla çıxış edib, Azərbaycanın sənaye parkları, italiyalı iş adamları üçün maraq doğuracaq potensial investisiya layihələri, investorlar üçün təklif edilən güzəştlər barədə məlumat verib.

Italy-Azerbaijan Business Forum Held
On 13 June, Italy-Azerbaijan Business Forum was organized in Rome in the framwork of the 4th meeting of Intergovernmental Commission on economic relations between the Republics of Italy and Azerbaijan.
In the Forum, Azerbaijani delegation consisted of government officials, along with representatives of various companies operating in energy, infrastructure and logistics, agriculture, medicine and different sectors of industry.
During the event, the representative of Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) came forward to present our country's business and investment opportunities and gave information about indsutrial parks, potential investment projects and incentives offered to investors when starting a business.