Azərbaycan sərgidə 30-a yaxın şirkətlə təmsil olunur
Bu gün Almaniyanın paytaxtı Berlin şəhərində qida, kənd təsərrüfatı və bağçılıq sahəsində ənənəvi "Beynəlxalq Yaşıl Həftə - 2013" ("International Green Week - 2013") sərgisi öz işinə başlamışdır.
Bu il Azərbaycan 6-cı dəfədir ki, bu sərgidə iştirak edir. Ölkəmiz "Beynəlxalq Yaşıl Həftə - 2013" sərgisində 30-a yaxın şirkətlə təmsil olunur.
İqtisadi İnkişaf Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə sərginin Azərbaycan pavilyonunda ölkəmizdə istehsal olunan 250-ə yaxın çeşiddə müxtəlif kənd təsərrüfatı və yeyinti məhsulları nümayiş etdirilir.
Sərgi çərçivəsində bu gün alman və Azərbaycan iş adamlarının iştirakı ilə ölkəmizin biznes və investisiya imkanlarına dair təqdimat keçirilmişdir.
Yanvarın 27-dək davam edəcək sərgi çərçivəsində iştirakçılara Azərbaycan haqqında müxtəlif çap materialları, jurnal, broşur və disklər paylanacaqdır.
Qeyd edək ki, Avropanın ən iri sərgisi hesab olunan "Beynəlxalq Yaşıl Həftə" 1926-cı ildən etibarən keçirilir. Hər il dünyanın 70 ölkəsindən 1500-dən çox müəssisənin və 5000-ə qədər media nümayəndəsinin iştirak etdiyi sərgi yarım milyondan artıq insan tərəfindən ziyarət olunur. "Beynəlxalq Yaşıl Həftə - 2013" sərgisi sahibkarların yeni tərəfdaşlıq əlaqələrinin yaradılması və əməkdaşlığın genişləndirilməsində xüsusilə əhəmiyyətlidir.

Azerbaijan is represented at the exhibition by about 30 companies.
Green week-2013 International Trade Fair for the food industry, horticulture, agriculture and forestry has kicked off in Berlin.
Around 30 companies from our country are taking part in the exhibition, which Azerbaijan attends for the 6th time.
Roughly, 250 types of diverse foods and agricultural products are demonstrated in Azerbaijani pavilion by the organizational activities of the Ministry of Economic Development in the exhibition.
Within the framework of Green Week-2013 International Fair, a presentation was held on business and investment opportunities of Azerbaijan by the participation of Azerbaijani and German businessmen.
The exhibition will be continued till January 27. During exhibition magazines, brochures and disks about Azerbaijan will be distributed to participants.
The largest international exhibition in Europe, the "Green Week" is being held since 1926. It exhibits food, agricultural and fishing products. Every year the exhibition is attended by over half a million people, more than 1,500 companies and more than 5,000 mass media representatives from 70 countries are participating in this event.
The "International Green Week-2013" has a great significance in establishment of businessmen' new partners relations and boosting cooperation more.