Bu ilin 7-11 oktyabr tarixlərində Azərbaycan məhsulları növbəti dəfə vahid ölkə stendi ilə Almaniyanın Köln şəhərində keçiriləcək “ANUGA” Beynəlxalq Ərzaq Sərgisində nümayiş olunacaq.
Sərgidə İqtisadiyyat Nazirliyi tərəfindən keçirilmiş müsabiqə əsasında seçilmiş 21 Azərbaycan şirkətinin meyvə şirələri, müxtəlif növ şərablar, təbii mineral sular, fındıq, meyvə, konservləşdirilmiş məhsullar, qənnadı məmulatları, çay, quru meyvə və s. məhsulları təqdim ediləcək.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı ilin 5 oktyabr tarixli “Made in Azerbaijan” brendinin xarici bazarlarda təbliğini nəzərdə tutan Fərmanına uyğun olaraq, indiyədək yerli məhsullarımız Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində keçirilmiş “Gulfood 2017” Beynəlxalq Ərzaq Sərgisində, Almaniyanın Düsseldorf şəhərində təşkil olunmuş “Prowein 2017” Beynəlxalq Şərab Sərgisində və Rusiyanın Moskva şəhərində keçirilimiş “Worldfood Moscow 2017” sərgisində vahid ölkə stendi ilə nümayiş olunub, xarici ölkələrə 8 ixrac missiyası təşkil edilib.

Продукты Азербайджана будут представлены на Международной продовольственной выставке «ANUGA»
В этом году 7-11 октября в Кёльне на международной продовольственной выставке «ANUGA» продукция Азербайджана будет представлена под национальном стендом.
На выставке будут представлены фруктовые соки, различные вина, натуральная минеральная вода, фундук, фрукты, консервы, кондитерские изделия, чай, сухофрукты и другие продукты 21 местных компаний, отобранные в результате конкурса, проводимого Министерством Экономики.
Отметим, что в соответствии с Указом Президента Азербайджана от 5 октября 2016 года о продвижении «Made in Azerbaijan» в мире, по сей день наши местные продукты были представлены на международных продовольственных выставках «Gulfood 2017», «Worldfood Moscow 2017» и международной винной выставке «Prowein 2017». Кроме того, 8 торговых миссий были организованы в зарубежные страны.