Bu ilin 7-11 oktyabr tarixlərində Azərbaycan məhsulları növbəti dəfə vahid ölkə stendi ilə Almaniyanın Köln şəhərində keçiriləcək “ANUGA” Beynəlxalq Ərzaq Sərgisində nümayiş olunacaq.
Sərgidə İqtisadiyyat Nazirliyi tərəfindən keçirilmiş müsabiqə əsasında seçilmiş 21 Azərbaycan şirkətinin meyvə şirələri, müxtəlif növ şərablar, təbii mineral sular, fındıq, meyvə, konservləşdirilmiş məhsullar, qənnadı məmulatları, çay, quru meyvə və s. məhsulları təqdim ediləcək.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı ilin 5 oktyabr tarixli “Made in Azerbaijan” brendinin xarici bazarlarda təbliğini nəzərdə tutan Fərmanına uyğun olaraq, indiyədək yerli məhsullarımız Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində keçirilmiş “Gulfood 2017” Beynəlxalq Ərzaq Sərgisində, Almaniyanın Düsseldorf şəhərində təşkil olunmuş “Prowein 2017” Beynəlxalq Şərab Sərgisində və Rusiyanın Moskva şəhərində keçirilimiş “Worldfood Moscow 2017” sərgisində vahid ölkə stendi ilə nümayiş olunub, xarici ölkələrə 8 ixrac missiyası təşkil edilib.

Products of Azerbaijan will be exhibited at International Food Exhibition “ANUGA”
Products of Azerbaijan will be exhibited under the national stand at International Food Exhibition “ANUGA” in Cologne this year on 7-11 October.
Fruit juices, various wines, natural mineral water, hazelnut, fruits, canned goods, confectionaries, tea, dried fruits and other products of 21 local companies seleced as a result of the competition held by the Ministry of Economy will be introduced at the exhibition.
To note, in accordance with the Decree of the President of Azerbaijan dated 5 October 2016 on promotion of “Made in Azerbaijan” in the world, our local products have been exhibited at International Food Exhibitions “Gulfood 2017” and “Worldfood Moscow 2017” and International Wine Exhibition “Prowein 2017” up until now. Besides, 8 trade missions have been organized to foreign countries.