Avqustun 30-da Çin Xalq Respublikasının Urumçi şəhərində “6-cı Çin-Avrasiya” sərgisi öz işinə başlayıb.
İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi və AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendində nümayiş olunan Azərbaycanın qida, təbii mineral sular, şərab və digər spirtli içkilər, fındıq və qurudulmuş meyvə məhsulları sərgi ziyarətçiləri tərəfindən böyük maraqla qarşılanır.
Sərgi sentyabrın 1-dək davam edəcək.
Qeyd edək ki, Azərbaycan və Çin arasında iqtisadi əlaqələrin daha da genişləndirilməsi, Azərbaycan məhsullarının Çin bazarlarına çıxarılması, ixracın və istehsalın stimullaşdırılması, həmçininn iki ölkənin iş adamları arasında əməkdaşlığın təşviqi məqsədi ilə həyata keçirilən tədbirlər davam etdirilir. Azərbaycanın Çinə təşkil olunmuş ixrac missiyası avqustun 29-dan etibarən Urumçi şəhərində səfərdədir. İxrac missiyası çərçivəsində Azərbaycan və Çin şirkətləri arasında ixrac imkanlarının genişləndirilməsinə dair işgüzar görüşlər keçirilir, əməkdaşlıq perspektivlərinə dair müzakirələr aparılır

On August 30 in Urumchi, the People’s Republic of China, started “6th Chinese-Eurasian” Exhibition.Azerbaijan food, natural mineral water, wine and other alcoholic beverages, as well as hazelnuts and dried fruits, presented with a single “Made in Azerbaijan” stand with support of the Ministry of Economy and organization of AZPROMO, met with a great interest of exhibition visitors.
The exhibition will last till September 1.
It is necessary to note that the measures related to the further enhancement of economic relationships between Azerbaijan and China, introduction of Azerbaijan products into Chinese market, stimulation of export and production, as well as promotion of contribution between the businessmen from both countries will be continued.
Azerbaijan export mission organized to China is on the visit in Urumchi since August 29. Within the export mission business meetings between Azerbaijani and Chinese companies on the enhancement of export potential and discussions on collaboration prospects held as well.