Azərbaycan şərabları Çin Xalq Respublikasının Urumçi şəhərində keçirilən “6-cı Çin-Avrasiya” Sərgisində mükafatlandırılıb.
İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) və Azərbaycanın Çindəki Ticarət Nümayəndəliyinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın qabaqcıl şərab istehsalçıları dünyanın nüfuzlu şərab şirkətlərinin iştirakı ilə keçirilən “İnternational Wine Challenge” müsabiqəsi çərçivəsində “Şanxay Beynəlxalq Şərab Yarışın”da iştirak ediblər. Müsabiqə qaydalarına uyğun olaraq, Azərbaycanın şərabları dequstasiyadan keçirilib və yüksək mükafata layiq görülüb.
Yarışda “Göygöl-Şərab 2”, “Şərq ulduzu” , “Abşeron Şərab”, “Merit-Brand”şirkətləri bürünc,“Az-Granata” şirkəti isə gümüş və bürünc medallara layiq görülüb. Azərbaycanın Çindəki Ticarət nümayəndəsi Teymur Nadiroğlu qaliblərə mükafatları təqdim edib.

Азербайджанские вина были награждены на «6-ой Китайско-Евразийской» выставке в Урумчи, Народной Республике Китай.
При поддержке Министерства Экономики, организации Фонда Поощрения Экспорта и Инвестиций в Азербайджане (AZPROMO) и Торгового Представительства Азербайджана в Китае, ведущие Азербайджанские производители вина приняли участие на «Шанхайском Международном Винном Соревновании» в рамках конкурса “International Wine Challenge”. Согласно правилам конкурса, Азербайджанские вина прошли дегустацию и получили высшую награду.
В соревновании бронзовыми призёрами стали компании “Göygöl-Şərab 2”, “Şərq ulduzu” , “Abşeron Şərab”, “Merit-Brand”, а компания ,“Az-Granata” получила серебряную и бронзовую медали. Торговый представитель Азербайджана в Китае Теймур Надироглу вручил победителям их призы.