Azərbaycan şərabları Çin Xalq Respublikasının Urumçi şəhərində keçirilən “6-cı Çin-Avrasiya” Sərgisində mükafatlandırılıb.
İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) və Azərbaycanın Çindəki Ticarət Nümayəndəliyinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın qabaqcıl şərab istehsalçıları dünyanın nüfuzlu şərab şirkətlərinin iştirakı ilə keçirilən “İnternational Wine Challenge” müsabiqəsi çərçivəsində “Şanxay Beynəlxalq Şərab Yarışın”da iştirak ediblər. Müsabiqə qaydalarına uyğun olaraq, Azərbaycanın şərabları dequstasiyadan keçirilib və yüksək mükafata layiq görülüb.
Yarışda “Göygöl-Şərab 2”, “Şərq ulduzu” , “Abşeron Şərab”, “Merit-Brand”şirkətləri bürünc,“Az-Granata” şirkəti isə gümüş və bürünc medallara layiq görülüb. Azərbaycanın Çindəki Ticarət nümayəndəsi Teymur Nadiroğlu qaliblərə mükafatları təqdim edib.

Azerbaijan wines awarded
Azerbaijan wines were awarded at “6th Chinese-Eurasian” Exhibition held in Urumchi, People’s Republic of China
With support of the Ministry of Economy, organization of Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) and Trading Representative Office of Azerbaijan in China, leading Azerbaijan wine producers attended “International Shanghai Wine Competition” within “International Wine Challenge”. According to the competition rules, Azerbaijan wines were tasted and awarded top honour.
Bronze medalists of the competition became “Goygol-Sharab 2”, “Sharg ulduzu”, “Absheron Sharab”, “Merit-Brand” companies and “Az-Granata” won silver and bronze medals. The trading representative of Azerbaijan in China Teymur Nadiroghlu presented the winners their prizes.