Sentyabrın 17-də Rusiya Federasiyasının Moskva şəhərində “Worldfood Moscow 2018” sərgisi açılacaq.
Sərgidə İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendində qida, meyvə-tərəvəz, şərab və digər spirtli içkilər, fındıq və qurudulmuş meyvə, çay, konservləşdirilmiş məhsullar, qənnadı məmulatları və digər məhsulların istehsalı və ixracı ilə məşğul olan 35 Azərbaycan şirkəti təmsil olunacaq.
Sərgi 20 sentyabr tarixinədək davam edəcək.
Qeyd edək ki, Azərbaycan sahibkarları artıq ikinci dəfədir ki, “Worldfood Moscow” Beynəlxalq Ərzaq Sərgisində iştirak edirlər.
Ümumilikdə isə, indiyədək yerli məhsullarımız 13 beynəlxalq sərgidə vahid ölkə stendi ilə təmsil olunub.

On September 17, the Worldfood Moscow 2018 exhibition will open in the capital of the Russian Federation, Moscow.
The exhibition, supported by the Ministry of Economy and the Azerbaijan Fund for Export and Investment Promotion (AZPROMO) on a single stand of the country «Made in Azerbaijan» will be presented to 35 Azerbaijani companies engaged in the production and export of food products, fruits and vegetables, wines and other alcoholic beverages, nuts and dried fruits, tea, canned products, confectionery and other products.
The exhibition will continue until September 20.
It should be noted that Azerbaijani businessmen are participating for the second time at the Worldfood Moscow international exhibition of food products.
In general, until today, our local products were presented at 13 international exhibitions at a single stand of the country.