8 oktyabr tarixində Qətərin Doha şəhərində “Birinci Beynəlxalq məhsullar” sərgisinin açılışı olub. İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanın Qətərdəki səfirliyinin və AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə Azərbaycan məhsulları “Birinci Beynəlxalq məhsullar” sərgisində təqdim olunur.
10 ölkənin şırkətlərinin iştirak etdiyi sərgidə qida, tekstil, sənaye, dizayn və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən 18 Azərbaycan şirkəti fərdi qaydada iştirak edir.
Digər sərgilərdə olduğu kimi “Birinci Beynəlxalq məhsullar” sərgisində də Azərbaycan məhsulları xarici şirkətlər və sərgi ziyarətçiləri tərəfindən maraqla qarşılanır və məhsullarımızın ixracına dair ilkin danışıqlar aparılır.

Азербайджанская продукция демонстрируется в Катаре
8 октября в катарском городе Доха открылась «Первая Международная выставка продукции». Продукция Азербайджана представлена на этой выставке при поддержке Министерства экономики, посольства Катара в Азербайджане и организации AZPROMO.
На выставке, в которой принимают участие компании из 10 стран, в индивидуальном порядке участвуют 18 азербайджанских компаний, занятых в сферах питания, текстиля, индустрии, дизайна и других.
На Первой Международной выставке, так же, как и на других выставках, азербайджанская продукция вызвала интерес у иностранных компаний и посетителей мероприятия. Проводятся предварительные переговоры по экспорту нашей продукции.