Oktyabrın 12-də Bakı Biznes Mərkəzində İxracatçılar Klubunun növbəti iclası keçirilib. İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi və AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirdə bu ilin noyabr ayında Çin Xalq Respublikasının Şanxay şəhərində keçiriləcək “Çin Beynəlxalq İdxal Sərgisi” və “Prowine China” beynəlxalq şərab sərgisində iştirak edəcək şirkətlərin nümayəndələri ilə müzakirələr aparılıb.
İxracatçılar klubunun icraçı direktoru Zöhrab Qədirov “Made in Azerbaijan” brendinin xarci ölkələrdə təşviqi istiqamətində görülən işlərin əhəmiyyətindən danışıb, yerli məhsulların xarici bazarlarda tanıdılması və ixracının artırılması məqsədilə xarici ölkələrdə təşkil olunan sərgi və digər tədbirlər barədə məlumat verib. Qeyd olunub ki, Azərbaycan istehsalı olan məhsullar xarici bazarlarda, xüsusilə Çin bazarında böyük maraqla qarşılanır. Məhz bu səbəbdən yerli məhsulların Çində təşkil edilən sərgilərdə təqdim olunması əhəmiyyətlidir.
Tədbirdə Şanxayda keçiriləcək “Çin Beynəlxalq İdxal Sərgisi”ndə və “Prowine China” sərgisində yerli məhsulların nümayiş olunacağı “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendlərinə dair təqdimat keçirilib, sahibkarların təklifləri dinlənilib.

12 октября в Бакинском Бизнес-Центре прошло очередное заседание Клуба экспортеров.
На мероприятии, прошедшем при поддержке Министерства Экономики и организации AZPROMO, состоялись обсуждения с представителями компаний, которые в ноябре этого года примут участие на Китайской международной выставке импортных товаров и на выставке «Prowine China», которые пройдут в городе Шанхай Китайской Народной Республики.
Исполнительный директор Клуба Экспортеров Зохраб Гадиров рассказал о важности работы, реализуемой для продвижения бренда «Made in Azerbaijan» за рубежом, проинформировал о выставках и других мероприятиях, проводимых в зарубежных странах с целью поощрения и увеличения экспорта местной продукции на зарубежные рынки. Было отмечено, что продукция азербайджанского производства вызывает большой интерес за рубежом, в особенности на рынках Китая. Именно по этой причине важно представлять местную продукцию на организуемых в Китае выставках.
На мероприятии прошла презентация единого стенда страны «Made in Azerbaijan», на котором в рамках Китайской международной выставки импортных товаров и выставки «Prowine China» в Шанхае будет представлена местная продукция. Также были выслушаны мнения предпринимателей.