Oktyabrın 12-də Bakı Biznes Mərkəzində İxracatçılar Klubunun növbəti iclası keçirilib. İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi və AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirdə bu ilin noyabr ayında Çin Xalq Respublikasının Şanxay şəhərində keçiriləcək “Çin Beynəlxalq İdxal Sərgisi” və “Prowine China” beynəlxalq şərab sərgisində iştirak edəcək şirkətlərin nümayəndələri ilə müzakirələr aparılıb.
İxracatçılar klubunun icraçı direktoru Zöhrab Qədirov “Made in Azerbaijan” brendinin xarci ölkələrdə təşviqi istiqamətində görülən işlərin əhəmiyyətindən danışıb, yerli məhsulların xarici bazarlarda tanıdılması və ixracının artırılması məqsədilə xarici ölkələrdə təşkil olunan sərgi və digər tədbirlər barədə məlumat verib. Qeyd olunub ki, Azərbaycan istehsalı olan məhsullar xarici bazarlarda, xüsusilə Çin bazarında böyük maraqla qarşılanır. Məhz bu səbəbdən yerli məhsulların Çində təşkil edilən sərgilərdə təqdim olunması əhəmiyyətlidir.
Tədbirdə Şanxayda keçiriləcək “Çin Beynəlxalq İdxal Sərgisi”ndə və “Prowine China” sərgisində yerli məhsulların nümayiş olunacağı “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendlərinə dair təqdimat keçirilib, sahibkarların təklifləri dinlənilib.

Azerbaijani Companies will Participate in Exhibitions in China
The next meeting of the Exporters Club was held in Baku Business Center on October,12. In the ceremony organized by AZPROMO with the support of the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan the discussions were made with the representatives of the companies participating in the international exhibition of “Chinese International Import Exhibition” and “Prowine China”, which will be held in November of this year in Shanghai, China.
Zohrab Gadirov, executive director of the Exporters Club, spoke about the importance of the work done in the promotion of “Made in Azerbaijan” brand in foreign countries and gave information about the exhibition and other events organized abroad in order to promote local products and increase their export. It was noted that Azerbaijani products are highly appreciated in foreign markets, especially in the Chinese market. That is why it is important to present local products in the exhibitions organized in China.
A presentation on "Made in Azerbaijan" single country stand which will demonstrate local products at the "China International Import Exhibition" to be held in Shanghai and "Prowine China" exhibition was made at the ceremony. The entrepreneurs’ proposals were heard at the ceremony.