Polşanın paytaxtı Varşavada “Whisky Live Warsaw” Festivalı keçirilib. İqtisadiyyat Nazirliyinin və AZPROMO-nun dəstəyi, Azərbaycanın Polşadakı Səfirliyində Mərkəzi Avropa ölkələri üzrə ticarət nümayəndəsi Aparatının təşkilatçılığı ilə Azərbaycan istehsalı olan spirtli içkilər “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendində nümayiş etdirilib.
Festival zamanı ən çox ziyarət edilən stendlərdən olan Azərbaycan stendində nümayiş olunan şərablar və müxtəlif növ meyvə araqları, brendilər, viskilər qonaqlar tərəfindən maraqla qarşılanıb.
Sərginin açılışənda Azərbaycanın Mərkəzi Avropa ölkələri üzrə ticarət nümayəndəsi Nemət Nağdəliyev çıxış edərək, “Whisky Live Warsaw” Festivalının Azərbaycan məhsullarının tanıdılması, potensial alıcılarla əlaqələrin qurulması baxımından önəmini vutrğulayıb.
Qeyd edək ki, 2000-ci ildən müxtəlif ölkələrdə keçirilən “Whisky Live” Festivalında dünyanın müxtəlif ölkələrindən olan spirtli içki istehsalçıları öz məhsullarını nümayiş etdirirlər.

Спиртные напитки азербайджанского производства были представлены на выставке в Варшаве
В столице Польши Варшаве прошел фестиваль «Whisky Live Warsaw». Спиртные изделия бренда «Made in Azerbaijan» были представлены единым стендом при поддержке Министерства Экономики, AZPROMO и организации Аппарата торгового представительства по странам Центральной Европы, посольства Азербайджана в Польше.
Один из наиболее посещаемых на выставке азербайджанский стенд с представленными винами, водой из различных фруктов, бренди, виски вызвал интерес у посетителей.
Выступивший на открытии выставки торговый представитель Азербайджана по странам Центральной Европы Немат Нагдалиев отметил важность проведения фестиваля «Whisky Live Warsaw» с точки зрения продвижения азербайджанской продукции, налаживания связей с потенциальными покупателями.
Отметим, что на фестивале «Whisky Live Warsaw», проходящем с 2000 года, свою продукцию демонстрируют производители спиртных напитков из различных стран.