Azərbaycan məhsulları “Beynəlxalq Yaşıl Həftə”də nümayiş olunur
Almaniyanın Berlin şəhərində ənənəvi “Beynəlxalq Yaşıl Həftə-2019” sərgisi keçirilir. Sərgidə İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Fondunun təşkilatçılığı ilə 14 Azərbaycan şirkəti şərab və digər spirtli içkilər, müalicəvi bitki çayları, qənnadı məhsulları, qurudulmuş meyvələr və s. məhsullarını “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendi ilə təqdim edir.
Xüsusi zövq və dizaynla hazırlanmış “Made in Azerbaijan” stendi sərgiyə gələnlər tərəfindən maraqla qarşılanır.
Sərgi yanvar ayının 27-dək davam edəcək.
Qeyd edək ki, Azərbaycan məhsulları 2018-ci ildə 11, ümumilikdə isə 17 beynəlxalq sərgidə “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendində təqdim olunub.

Traditional exhibition "International Green Week-2019" is held in Berlin, Germany. 14 Azerbaijani companies producing wine and other alcoholic drinks, herbal tea, confectionary products, dried fruits and etc. present their products in "Made in Azerbaijan" single country stand organized by Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation with the support of the Ministry of Economy.
The visitors of the exhibition show great interest to “Made in Azerbaijan” stand made with special taste and design.
The exhibition will last till January 27.
It must be noted that Azerbaijani products were presented in the single country stand Made in Azerbaijan at 11 international exhibitions and totally at 17 international exhibitions in 2018.