Azərbaycan şərabları “Prowein 2019” beynəlxalq sərgisində
İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə şərab və digər spirtli içkilərin istehsalı ilə məşğul olan 10 Azərbaycan şirkəti öz məhsullarını Almaniyanın Düsseldorf şəhərində təşkil olunan “Prowein 2019” beynəlxalq sərgisində "Made in Azerbaijan" vahid ölkə stendində təqdim edir.
Azərbaycan şərabları sərgiyə gələnlər və idxalatçı şirkətlər tərəfindən maraqla qarşılanır, ixraca dair müzakirələr aparılır.
Aparılan müzakirələrin nəticəsi olaraq, artıq “Abşeron Şərab” şirkəti öz məhsullarının Almaniyaya ixracına dair ilkin razılıq əldə edib.
Bundan başqa, “Naiqin Ko-Tovuz Baltiya” və “Aspi Aqro” şirkətləri istehsal etdikləri şərabların Almaniya, Fransa və Niderlanda, “Şərq Ulduzu”, “Aqro-Azərinvest” şirkətləri isə Norveç, Almaniya və Çinə ixracına dair danışıqlar aparıb.

При поддержке Министерства экономики, организации Фонда поощрения экспорта и инвестиций в Азербайджане (AZPROMO), 10 азербайджанских компаний, занимающихся производством вина и других алкогольных напитков, представляют свою продукцию на международной выставке «Prowein 2019» в Дюссельдорфе (Германия), на едином стенде страны «Made in Azerbaijan».
Азербайджанские вина вызвали интерес у посетителей выставки и компаний-импортеров, ведутся обсуждения по экспорту. По итогам обсуждений компания «Abşeron Şərab» уже получила предварительное соглашение об экспорте своей продукции в Германию.
Кроме того, компании «Naiqin Ko-Tovuz Baltiya» и «Aspi Aqro» провели переговоры об экспорте вин в Германию, Францию и Нидерланды, «Şərq Ulduzu», «Aqro-Azərinvest» - в Норвегию, Германию и Китай.