Azərbaycan şərabları “Prowein 2019” beynəlxalq sərgisində
İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə şərab və digər spirtli içkilərin istehsalı ilə məşğul olan 10 Azərbaycan şirkəti öz məhsullarını Almaniyanın Düsseldorf şəhərində təşkil olunan “Prowein 2019” beynəlxalq sərgisində "Made in Azerbaijan" vahid ölkə stendində təqdim edir.
Azərbaycan şərabları sərgiyə gələnlər və idxalatçı şirkətlər tərəfindən maraqla qarşılanır, ixraca dair müzakirələr aparılır.
Aparılan müzakirələrin nəticəsi olaraq, artıq “Abşeron Şərab” şirkəti öz məhsullarının Almaniyaya ixracına dair ilkin razılıq əldə edib.
Bundan başqa, “Naiqin Ko-Tovuz Baltiya” və “Aspi Aqro” şirkətləri istehsal etdikləri şərabların Almaniya, Fransa və Niderlanda, “Şərq Ulduzu”, “Aqro-Azərinvest” şirkətləri isə Norveç, Almaniya və Çinə ixracına dair danışıqlar aparıb.

10 Azerbaijan companies acting in the field of wine and other alcohol drinks production have presented their products under the national stand “Made in Azerbaijan” at the international exhibition “Prowein 2019” organized by Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) under support of the Ministry of Economics.
Azerbaijan wines are met with interest by the exhibition visitors and importer companies, the discussions on export are conducted.
As a result of the discussions conducted, the company “Abşeron Şərab” obtained the early agreement on export of their products to Germany.
In addition, the company “Naiqin Ko-Tovuz Baltiya” and “Aspi Aqro” conducted the negotiations on export of the wine produced by them to Germany, France and the Netherlands, and the companies “Şərq Ulduzu”, “Aqro-Azərinvest” on export to Norway, Germany and China.