Azərbaycan məhsulları beynəlxalq sərgidə maraqla qarşılanır
Rusiya Federasiyasının paytaxtı Moskva şəhərində keçirilən "Prodexpo 2020" Beynəlxalq Ərzaq Sərgisində "Made in Azerbaijan" vahid ölkə stendi və burada nümayiş olunan məhsullar sərgiyə gələnlər və iştirakçı xarici şirkətlər tərəfindən maraqla qarşılanır.
Qeyd edək ki, vahid ölkə stendində Azərbaycan şirkətlərinin istehsal etdiyi meyvə şirələri, şərablar, təbii mineral suları, fındıq, qənnadı məmulatları, çay və s. məhsullar nümayiş olunur.
Sərgi çərçivəsində Azərbaycan sahibkarları xarici həmkarları ilə görüşlər keçirir, ixraca dair müzakirələr aparırlar.

Азербайджанская продукция вызывает большой интерес на международной выставке
Единый стенд страны «Made in Azerbaijan» на международной продовольственной выставке «Продэкспо 2020», проходящей в столице Российской Федерации Москве, и продукция, представленная здесь, вызывают интерес у посетителей и участников выставки.
Отметим, на едином стенде представлена продукция азербайджанских компаний, работающих в сфере производства фруктовых соков, вин, минеральных вод, фундука, кондитерских изделий, чая и др.
В рамках выставки азербайджанские предприниматели проводят встречи с иностранными коллегами, обсуждают вопросы экспорта.