Azərbaycan Dubayda keçirilən 4-cü İllik İnvestisiya Toplantısında təmsil olunmuşdur
Aprelin 8-10-u tarixlərində Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində 4-cü İllik İnvestisiya Toplantısı keçirilmişdir. 2011-ci ildən etibarən hər il keçirilən tədbir çərçivəsində konfrans, dövlət rəsmiləri, eləcə də iş adamları arasında ikitərəfli görüşlər və sərgi təşkil olunmuşdur.
4-cü İllik İnvestisiya Toplantısı çərçivəsində təşkil olunmuş sərgidə digər ölkələrlə yanaşı, Azərbaycana dair də stend qurulmuşdur. İqtisadiyyat və Sənaye Nazirliyinin təşkil etdiyi stenddə Azərbaycan iqtisadiyyatı, ölkəmizdə yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühiti, həmçinin Sumqayıt Kimya Sənaye Parkı və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO) barədə məlumatlar yerləşdirilmişdir.
Sərgi iştirakçılarına Azərbaycan iqtisadiyyatı barədə məlumat verilmiş, təşviqat materialları paylanılmışdır. Azərbaycan stendi ziyarətçilər tərəfindən maraqla qarşılanmışdır.

On April 8-10, the 4th Annual Investment Meeting was held in Dubai, U.A.E. Within the framework of the event which has been organized on a yearly basis since 2011, a conference, an exhibition and bilateral meetings between businessmen as well as state officials were held.
Along with other countries, Azerbaijan also had its own booth at the exhibition organized within the framework of the 4th Annual Investment Meeting. The booth prepared by the Ministry of Economy and Industry contained information about Azerbaijani economy, favorable business and investment climate created in this country, as well as Sumqayit Chemical Industry Park and Azerbaijani Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO).
Materials promoting Azerbaijani economy have been distributed among the exhibition participants. The partisipants got very interested in the Azerbaijani booth.