13-14 oktyabr tarixlərində Türkiyənin İstanbul şəhərində İnvestisiya Təşviqi Agentliklərinin Dünya Assosiasiyasının (WAIPA) 21-ci Dünya İnvestisiya Konfransı keçirilib.
Konfransda dünyanın bir çox ölkələrindən dövlət rəsmiləri, investisiya təşviqi agentlikləri, özəl sektor təmsilçiləri və investisiya siyasəti ilə məşğul olan mütəxəssislər iştirak edib.
Konfrans çərçivəsində xarici birbaşa investisiyaların təşviqi, informasiya-kommunikasiya texnologiyalarının investisiya xidmətlərinin genişləndirilməsində əhəmiyyəti və investisiya yatırımı üçün vacib olan faktorların analizi mövzusunda debatlar keçirilib.
Azərbaycan tərəfdən tədbirdə AZPROMO-nun rəhbəri, WAIPA-nın vitse-prezidenti Rüfət Məmmədov iştirak edib.

On 13-14 October, 21st World Investment Conference of World Association of Investment Promotion Foundation (WAIPA) took place in Istanbul.
The Conference brought together Investment Promotion Agencies (IPAs) from a vast number of countries, government officials, development sector leaders, private sector representatives and academics relevant to FDI policy and strategy.
This year WIC debate sessions focused on maintenance of sustainable FDI as a main driver to achieve SDGs, influence of technology in IPA service excellence and factors that determine private sector investments into markets.