Bu ilin ilk ixrac missiyası 23 yanvar tarixində Almaniyaya gedib. İqtisadiyyat Nazirliyi tərəfindən "Made in Azerbaijan" brendinin təşviqi məqsədilə təşkil olunan ixrac missiyasında müsabiqə əsasında seçilmiş meyvə-tərəvəz, təbii mineral suları, meyvə şirələri, şərab, bal və çay istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən şirkətlər iştirak edəcək.
Səfər çərçivəsində missiya iştirakçıları Almaniyanın Berlin şəhərində təşkil olunan ərzaq sənayesi, kənd təsərrüfatı və bağçılıq üzrə "Beynəlxalq Yaşıl Həftə 2017" sərgisini ziyarət edəcək, yerli distributorlarla, potensial müştərilərlə ikitərəfli görüşlər keçirəcək, ixracın təşkili məsələlərini müzakirə edəcəklər.

First export mission of this year headed to Germany on 23 January. The companies selected in the competition to participate in the export mission organized by the Ministry of Economy with the aim to promote “Made in Azerbaijan” operate in production of fruits and vegetables, natural mineral water, fruit juices, wine, honey and tea.
During the visit, the mission participants will drop by the “Green Week 2017” International Agriculture and Food Industry Exhibition taking place in Berlin and hold meetings with local distributors and potential customers to discuss export issues.