Made in Azerbaijan" brendinin təşviqi məqsədilə İqtisadiyyat Nazirliyi tərəfindən növbəti ixrac missiyası 1-4 oktyabr tarixlərində Macarıstana təşkil olunacaq. Səfər çərçivəsində Azərbaycan şirkətlərinin təmsilçiləri Macarıstan şirkətlərinin nümayəndələri ilə ikitərəfli görüşlər keçirəcək, ixracın təşkili məsələlərini müzakirə edəcək və iri marketlər şəbəkələrində olacaqlar.
Qeyd edək ki, Macarıstanın Budapeşt şəhərinə təşkil olunan ixrac missiyasına müsabiqə əsasında seçilmiş və Azərbaycanda meyvə şirələri, təbii mineral sular, meyvə-tərəvəz məhsulları, şərab və digər spirtli içkilər, bal, çay, fındıq, tekstil və mebel istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən 20 şirkət daxildir.

Следующая торговая миссия направляется в Венгрию
Министерство Экономики организует следующую торговую миссию в Венгрию 1-4 октября с целю продвижения «Made in Azerbaijan» за рубежом. Во время визита, B2B-встречи будут проведены между азербайджанскими и венгерскими предпринимателями для проведения переговоров по вопросам, связанным с экспортом. Наши предприниматели также посетят сетей супермаркетов.
Примечание: Выбранные в результате конкурса 20 местных компаний, занимающихся производством фруктов и овощей, фруктовых соков, натуральной минеральной воды, вина и других алкогольных напитков, меда, чая, фундука, текстиля и мебели, принимают участие в торговой миссии в Будапешт, Венгрия.