“Made in Azerbaijan” brendinin təşviqi məqsədilə İqtisadiyyat Nazirliyi tərəfindən növbəti ixrac missiyası 3-7 dekabr tarixlərində Birləşmiş Ərəb Əmirliyinin Dubay şəhərinə təşkil olunacaq.
İxrac missiyasında təmsil olunan meyvə-tərəvəz istehsalçıları 5-7 dekabr tarixlərində Dubayda keçiriləcək Yaxın Şərq ölkələrində ən iri meyvə-tərəvəz sərgisi olan “WOP Dubai”da da iştirak edəcəklər. Azərbaycan məhsullarının da nümayiş olunacağı sərgi çərçivəsində seminar və ikitərəfli görüşlər təşkil ediləcək.
Qeyd edək ki, Dubay şəhərinə təşkil olunan ixrac missiyasına müsabiqə əsasında seçilmiş və Azərbaycanda meyvə şirələri, təbii mineral sular, meyvə-tərəvəz məhsulları, quru meyvə, konservləşdirilmiş məhsullar, ət və ət məhsulları, bal, çay, süd və süd məhsullarının istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən 20 şirkət daxildir.

The next export mission organized by the Ministry of Economy with the purpose of “Made in Azerbaijan” brand promotion will be in Dubai on 3-7 December.
Fruit and vegetable producers represented in the export mission will participate at the biggest fruit and vegetable exhibition in the Middle East - “WOP Dubai” that will be held on 5-7 December in Dubai. Within the exhibition, at which Azerbaijan products will be also presented, workshop and bilateral meetings will be held. It should be noted that the export mission delegation organized to Dubai includes 20 companies selected on a competetive basis and engaged in the production of fruit juices, natural mineral water, fruit and vegetable products, dry fruits, canned food, meat products, as well as honey, tea, milk and diary.