İsveçrəyə təşkil olunan ixrac missiyası çərçivəsində Azərbaycanın fındıq istehsalı ilə məşğul olan şirkətləri ilə İsveçrənin aparıcı şirkətləri arasında görüşlər keçirilib.
Bern şəhərində keçirilən görüşlərdə Azərbaycan şirkətlərinin istehsal etdiyi məhsullar barədə məlumat verilib, Azərbaycan və İsveçrə şirkətləri arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsinə, ixracın artırılmasına dair müzakirələr aparılıb,.
İsveçrənin “GN-company”, “Varistor“ və “Delica” şirkətləri ilə aparılan müzakirələr zamanı fındıq ixracına dair ilkin razılaşmalar əldə olunub. Bu məqsədlə İsveçrə şirklətlərinin nümayəndələrinin Azərbaycana səfəri və yerli fındıq istehsalçıları ilə görüşlərinin təşkili barədə razılığa gəlinib.
İxrac missiyası bu gün İsveçrə şirkətləri ilə görüşlərini davam etdirəcək, aparıcı fındıq tədarükü və satışı müəssisələrində olacaq.

В рамках экспортной миссии в Швейцарию, организуются встречи между азербайджанскими производителями орехов и ведущими швейцарскими компаниями..
На встречах, организованных в городе Берн, была представлена информация об Азербайджанской продукции, а также обсуждены вопросы совершенствования сотрудничества между азербайджанскими и швейцарскими компаниями и увеличения экспорта..
В результате обсуждений были достигнуты первоначальные соглашения по экспорту орехов со швейцарскими компаниями «GN-company», «Varistor» и «Delica». С этой целью было принято решение об организации визита представителей швейцарских компаний в Азербайджан и встречи их с местными производителями орехов.
Сегодня экспортная миссия продолжит встречи со швейцарскими компаниями и посетит ведущие предприятия по поставкам и продаже орехов.