Növbəti ixrac missiyası Çinə gedəcək
"Made in Azerbaijan" brendinin təşviqi məqsədilə İqtisadiyyat Nazirliyi tərəfindən növbəti ixrac missiyası 29 avqust - 3 sentyabr tarixlərində Çin Xalq Respublikasının Urumçi şəhərinə
təşkil olunacaq.
İxrac missiyasına müsabiqə əsasında seçilmiş və qida, təbii mineral sular, şərab və digər spirtli içkilər, fındıq və qurudulmuş meyvə istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən 21 Azərbaycan şirkəti daxildir. Səfər zamanı Azərbaycan və Çin şirkətlərinin nümayəndələri arasında ikitərəfli görüşlər keçiriləcək, ixrac məsələləri müzakirə ediləcək.
İxrac missiyası çərçivəsində İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi və AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə Azərbaycan məhsulları Urumçi şəhərində keçiriləcək “Çin-Avrasiya” Sərgisində də nümayiş olunacaqdır.

Scheduled export mission for the purpose of promotion of “Made in Azerbaijan” brand is organized by the Ministry of Economy to Urumchi, People’s Republic of China from 29 August
till 3 September.
In the export mission participate 21 Azerbaijani companies selected by tender and dealing with the production of food, natural mineral water, wine and other alcoholic beverages, as well
as nut and dried fruits.
During the visit are planned bilateral meetings between the representatives of Azerbaijani Chinese companies and the discussions on the export issues as well.
Within the export mission with support of the Ministry of Economy and organization of AZPROMO, Azerbaijan products will be also presented at the “Chinese-Eurasian” exhibition to