Çinə təşkil olunmuş ixrac missiyası başa çatıb
İqtisadiyyat Nazirliyinin Çinin Urumçi şəhərinə təşkil etdiyi ixrac missiyası başa çatıb. Missiya çərçivəsində keçirilmiş görüşlərdə Azərbaycanda yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühiti, ölkəmizdə istehsal olunan rəqabətqabiliyyətli və ixracyönümlü məhsullar barədə məlumat verilib.
Azərbaycan iş adamları Çinli həmkarları ilə əməkdaşlıq imkanlarına, Azərbaycan məhsullarının Çinə ixracına dair müzakirələr aparıblar. Sahibkarlarımız həmçinin məhsul istehsalında tətbiq olunan yeni texnologiyalarla tanış olub, potensial müştərilərlə ikitərəfli görüşlər keçiriblər.
Qeyd edək ki, müsabiqə əsasında seçilmiş və qida, təbii mineral sular, şərab və digər spirtli içkilər, fındıq və qurudulmuş meyvə istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən 21 Azərbaycan şirkətinin daxil olduğu ixrac missiyası Azərbaycan-Çin iqtisadi-ticarət əlaqələrinin genişləndirilməsi məqsədi ilə təşkil olunub.

Export mission to China ended
At the meetings within the export mission organized to Urumchi, China by the Ministry of Economy, the information on the favorable business and investment environment created in Azerbaijan, as well as competetive and export-oriented goods produced in our country was provided.
At the meetings organized by AZPROMO, the discussions on contribution prospects between Azerbaijani and Chinese businessmen and the export of Azerbaijan products to China were held. In the export mission the businessmen also got acquainted with up-to-date techologies applied in production field and held bilateral meetings with potential customers.
It should be noted out that the export mission including 21 Azerbaijan companies selected on competetive basis and dealing with food, natural mineral water, wine and other alcoholic beverages, as well as hazelnut and dried fruits production, was organized with the purpose of enhancement of economic-trading relationships between Azerbaijan and China.