Növbəti ixrac missiyası Qazaxıstana gedir
“Made in Azerbaijan" brendinin təşviqi məqsədilə İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə 30 sentyabr - 5 oktyabr tarixlərində Qazaxıstanın Almatı və Şimkent şəhərlərinə ixrac missiyası təşkil olunacaq. Səfər çərçivəsində Azərbaycan şirkətlərinin təmsilçiləri Qazaxıstan şirkətlərinin nümayəndələri ilə ikitərəfli görüşlər keçirəcək, ixracın təşkili məsələlərini müzakirə edəcəklər.
Qeyd edək ki, Qazaxıstanın Almatı və Şimkent şəhərlərinə təşkil olunan ixrac missiyasına müsabiqə əsasında seçilmiş və Azərbaycanda qida, eləcə də həmçinin inşaat və tikinti materiallarının istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən 29 şirkət daxildir.

The export mission will be organized at Almaty and Shimkent cities of Kazakhstan on September 30 - October 05 organized by the Ministry of Economics and Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) with the purpose of incentive of the brand “Made in Azerbaijan”. The representative of Azerbaijan companies will hold two-sided meetings with the representatives of the companies of Azerbaijan within the visit, will discuss the matters for organization of export.
Let’s note that, the export mission organized at Almaty and Shimkent cities of Kazakhstan include 29 companies elected on the basis of the competition, as well as, acting in the field of food, production of construction and building materials in Azerbaijan.