Növbəti ixrac missiyası Qazaxıstana gedir
“Made in Azerbaijan" brendinin təşviqi məqsədilə İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə 30 sentyabr - 5 oktyabr tarixlərində Qazaxıstanın Almatı və Şimkent şəhərlərinə ixrac missiyası təşkil olunacaq. Səfər çərçivəsində Azərbaycan şirkətlərinin təmsilçiləri Qazaxıstan şirkətlərinin nümayəndələri ilə ikitərəfli görüşlər keçirəcək, ixracın təşkili məsələlərini müzakirə edəcəklər.
Qeyd edək ki, Qazaxıstanın Almatı və Şimkent şəhərlərinə təşkil olunan ixrac missiyasına müsabiqə əsasında seçilmiş və Azərbaycanda qida, eləcə də həmçinin inşaat və tikinti materiallarının istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən 29 şirkət daxildir.

Очередная экспортная миссия направляется в Казахстан
С целью продвижения бренда «Made in Azerbaijan», при поддержке Министерства экономики и организации Азербайджанского фонда поощрения экспорта и инвестиций (AZPROMO) в период 30 сентября-5 октября в городах Алматы и Шимкент Республики Казахстан будет организована экспортная миссия. В рамках визита представители азербайджанских компаний проведут двухсторонние встречи с представителями казахстанских компаний.
Отметим, что в экспортную миссию, которая будет организована в городах Алматы и Шимкент Республики Казахстан, вошли отобранные на конкурсной основе 29 компаний, действующие в Азербайджане в сферах пищевой промышленности, строительства и производства строительных материалов.