“Made in Azerbaijan" brendinin təşviqi məqsədilə İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə Qazaxıstana təşkil edilmiş ixrac missiyası başa çatıb. İxrac missiyası çərçivəsində Azərbaycan sahibkarları ilə Qazaxıstan şirkətlərinin nümayəndələri arasında ikitərəfli görüşlər keçirilib, ixrac məsələləri müzakirə olunub.
İnşaat və tikinti materiallarının, qida məhsullarının istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən 29 şirkətin iştirak etdiyi ixrac missiyası çərçivəsində Azərbaycanın “Şərq ulduzu” və “Merit Brand” şirkətləri Qazaxıstan şirkəti ilə spirtli içkilərin ixracına dair razılığa gəliblər. “Gilan Holding” Qazaxıstanın “Furkan” supermarketlər şəbəkəsinə doğranmış kartofun və “Mia” alqokolsuz içkisinin satışına dair razılıq əldə edib. Qazaxıstana təşkil edilmiş ixrac missiyasına daxil olan “Azersun Holdinq” məhsullarının ixracına dair Qazaxıstanın ”İPE Haldakov” ,”Rokos” ,”Taks” ,”Firkan” şirkətləri danışıqlar aparıb.
Qeyd edək ki, 30 sentyabr- 5 oktyabr tarixlərini əhatə edən ixrac missiyası Qazaxıstanın Almatı və Şimkent şəhərlərinə təşkil edilmişdi.

Completed export mission in Kazakhstan, carried out with the purpose of promoting the brand «Made in Azerbaijan» supported by the Ministry of Economy and the organization of the Azerbaijan Export & Investment Promotion Foundation (AZPROMO).
As part of the export mission, Azerbaijani businessmen and representatives of Kazakhstani companies held bilateral meetings, discussed issues of export.
As part of the export mission, which was attended by 29 companies operating in the fields of construction and building materials, food production, the Azerbaijani companies Şərq ulduzu and Merit Brand concluded an agreement with Kazakhstani companies for the export of alcoholic beverages.
«Gilan Holding ”has entered into an agreement with the Furkan Kazakhstan supermarket chain for the sale of shredded potatoes and the Mia soft drink.
Entered into an export commission organized in Kazakhstan, Azersun Holdinq held talks with Kazakhstani companies İPE Haldakov, Rokos, Taks, Firkan to export their products.
Note that the export mission, which took place from September 30 to October 5, was organized in the Kazakh cities of Almaty and Shimkent.