Azərbaycan ixrac missiyası Türkiyəyə gedir
İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə növbəti ixrac missiyası Türkiyənin İstanbul şəhərinə təşkil olunacaq.
Oktyabrın 23-dən başlayan ixrac missiyasına qida, inşaat və tikinti materialları, mebel istehsalı, turizm, yüngül və kimya sənayesi səhələrində fəaliyyət göstərən 19 Azərbaycan şirkəti daxildir. Missiya çərçivəsində Azərbaycanlı sahibkarlar türk iş adamları ilə ikitərəfli görüşlər keçiriəcək, Azərbaycan məhsullarının Türkiyəyə ixracının genişləndirilməsinə dair müzakirələr aparacaqlar.

Очередная экспортная миссия при поддержке Министерства Экономики и организации Азербайджанского Фонда поощрения экспорта и инвестиций (AZPROMO) будет организована в турецком городе Стамбул.
В экспортную миссию, которая стартует 23 октября, вошли 19 азербайджанских компаний, действующих в сфере питания, строительства и строительных материалов, производства мебели, туризма, легкой и химической промышленности. В рамках миссии азербайджанские предприниматели проведут двухсторонние встречи с турецкими бизнесменами. Будут проведены обсуждения по вопросам расширения экспорта азербайджанской продукции в Турцию.