İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə Almaniyanın Berlin şəhərinə təşkil edilmiş ixrac missiyası başa çatıb.
28 Azərbaycan şirkətinin daxil olduğu ixrac missiyası Berlin şəhərində fəaliyyət göstərən “Rewe” mağazalar şəbəkəsində olub, Azərbaycan məhsullarının satışına dair müzakirələr aparıblar.
Alman şirkətləri tərəfindən Azərbaycanın bir sıra məhsullarına, xüsusilə nar şərabı, nar şirəsinə və quru meyvələrə xüsusi maraq göstərilib.
Azərbaycan iş adamları alman həmkarları ilə Azərbaycanda istehsal olunan heyvandarlıq və konserv məhsullarının, şərabın, nar və nardan hazırlanan digər məhsulların Almaniyaya ixracına dair danışıqlar aparıblar.
Qeyd edək ki, “Made in Azerbaijan” brendinin təşviqi məqsədilə təşkil olunmuş ixrac missiyası 27-30 noyabr tarixlərini əhatə edib.

The export mission to Berlin,Germany with the support of the Ministry of Economy and organized by Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) was completed.
The export mission comprising of 28 Azerbaijani companies visited the network of Rewe stores operating in Berlin and made discussions on the sale of Azerbaijani products.
Special interest was shown in several products of Azerbaijan, especially pomegranate wine, pomegranate juice and dried fruits by German companies.
Azerbaijani businessmen held talks with their German colleagues on the export of livestock and canned products, wine, pomegranate and other pomegranate products from Azerbaijan to Germany.
It should be noted that the export mission organized to promote Made in Azerbaijan brand covered the dates 27-30 November.