Azərbaycan məhsullarının ixracı genişlənir
Azərbaycan məhsulları İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə Almaniyanın Berlin şəhərində 18-27 yanvar tarixlərində keçirilən “Beynəlxalq Yaşıl Həftə-2019” sərgisində nümayiş olunub. Belə ki, sərgidə şərab və digər spirtli içkilər, müalicəvi bitki çayları, qənnadı məhsulları, qurudulmuş meyvələr və s. sahələrdə fəaliyyət göstərən 14 Azərbaycan şirkətinin məhsulları “Made in Azerbaijan” vahid ölkə stendində təqdim edilib.
Sərgi çərçivəsində Azərbaycan məhsullarının ixracına dair müzakirələr aparılıb və ilkin razılaşmalar əldə olunub. Belə ki, Azərbaycanın “Herba Flora” şirkəti Almaniyanın “Herbacon GmbH” və Tramontabio” şirkətləri ilə müalicəvi çayların ixracına, “Babək Sirab” ASC şirkəti və Qətərin “Dandy Company Ltd” şirkəti arasında mineral suların ixracına dair razılığa gəliblər.

On 18-27 January Azerbaijani products were demonstrated at the exhibition International Green Week-2019 held in Berlin, Germany with the support of the Ministry of Economy and with the organization of Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO). The products of 14 Azerbaijani companies operating in the fields of wine and other alcoholic drinks, herbal tea, confectionery products, dried fruits, etc. were presented in Made in Azerbaijan single country stand.
Within the framework of the exhibition there were discussions on export of Azerbaijani products and preliminary agreements were reached. Thus, Herba Flora company of Azerbaijan made an agreement with Herbacon GmbH and Tramontabio Germany on the export of herbal tea, whereas Babek Sirab OJSC and Dandy Company Ltd Qatar reached an agreement to export mineral waters .