Məlumat verildiyi kimi, Azərbaycan məhsulları Moskvada keçirilən “Prodexpo 2019” beynəlxalq ərzaq sərgisində nümayiş olunur.
Artıq sərgidə iştirak edən Azərbaycan şirkətləri ilə xarici tərəfdaşları arasında aparılan müzakirələrin nəticəsi olaraq Azərbaycan məhsullarının ixracına dair bir sıra razılıqlar əldə olunub.
Belə ki, Azərbaycanın “Azhazelnut” şirkəti 21 ton fındığın, “A+Co” şirkəti isə 20 ton şərabın Rusiyaya ixracına dair müqavilələr imzalayıblar. “Cəlilabad Şərab-2” şirkəti isə iki Rusiya şirkəti arasında 100 min şüşə şərabın ixracına dair razılıq əldə olunub.
Bundan başqa, Azərbaycanın “Gilan Agro and FMCG Group” şirkəti konserv məhsullarının, “Cuve” şirkəti fındığın, “Aznar” şirkəti nar şirəsinin, “D fruits” şirkəti konservləşdirilmiş meyvə və meyvə qurularının, “Tac” şirkəti sərinləşdirici içkilərin, “Buta Agro” şirkəti isə istehsal etdiyi meyvə və tərəvəzin Rusiyaya ixracına dair razılığa gəliblər.

Export contracts were signed
As informed, the products of Azerbaijan are exhibited at “Prodexpo 2019” the international food exhibition held in Moscow.
Some agreements were obtained on export of the products of Azerbaijan as a result of the negotiations conducted between Azerbaijan companies and foreign partners participating in the exhibition.
So, “Azhazelnut” the company of Azerbaijan signed the contracts with Russia on export of 21 tons hazelnut, and the company “A+Co” on export of 20 tons wine. And the company “Cəlilabad Şərab-2” obtained the agreement on export of 100 thousand bottles of wine with two companies of Russia.
Besides, the companies of Azerbaijan such as “Gilan Agro and FMCG Group” obtained the agreement on export of canned products, the company “Cuve” on export of hazelnut, the company “Aznar” on export of pomegranate, the company “D fruits” on export of the canned fruit and dried fruits, the company “Tac” on export of soft drinks, and the company “Buta Agro” on export of the fruit and vegetables manufactured to Russia.