Bu ilin ilk ixrac missiyası Çinə təşkil olunacaq
İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə bu ilin ilk ixrac missiyası fevralın 25-də Çin Xalq Respublikasının Pekin şəhərinə təşkil ediləcək.
Missiyaya qida, şərab və digər spirtli içki istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən 16 Azərbaycan şirkəti daxildir.
Səfər çərçivəsində Azərbaycan iş adamları Çin şirkətləri ilə məhsulların ixracına dair müzakirələr aparacaq, potensial alıcılarla görüşəcəklər. Bununla yanaşı, Çin və Azərbaycan şirkətlərinin iştirakı ilə Dəyirmi Masa və Azərbaycan şərablarının dequstasiyası təşkil olunacaq.

The first export mission of this year will be organized at Beijing, the People’s Republic of China on 25 February organized by Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation under support of the Ministry of Economics,
The mission includes 16 Azerbaijan companies acting in food, wine and other alcohol drinks industry. The businessmen from Azerbaijan will conduct discussions on export of products with the Chinese companies during the visit, will meet with the potential buyers. In addition, the Rounded Table and the degustation of Azerbaijan wines will be organized with the participation of China and Azerbaijan companies.