Poşanın Varşava şəhərinə təşkil olunan ixrac missiyası başa çatıb. İxrac missiyasına şərab və digər spirtli içkilər, qida məhsulları və kosmetik vasitələrin istehsalı ilə məşğul olan 22 Azərbaycan daxil olub.
Missiya çərçivəsində Polşadan olan şirkətlərlə görüşlər keçirib, məhsulların ixracına dair ilkin razılıqlar əldə olunub. Belə ki, “Azerstar” MMC, “Bakukonserv” QSC, “Mars-Fk” MMC, “AHEC” MMC, “Astara çay” MMC şirkətləri istehsal etdiklərin məhsullarının Polşaya ixracına dair ilkin razılıqlar əldə ediblər.
Bundan əlavə “Azersun Holding ” və “Brightman BMC“ MMC şirkətləri tərəfindən təqdim olunan məhsullar Polşadan olan şirkətlər tərəfindən maraqla qarşılanıb.
İxrac missiyası çərçivəsində Azərbaycan şirkətləri həmçinin Varşada təşkil olunmuş “Worldfood Polşa” beynəlxalq ərzaq sərgisində “Azərbaycan Ticarət Evi”nin təşkil etdiyi stenddə öz məhsullarını təqdim edib. Sərgi zamanı keçirilmiş müsabiqədə “Şirvan Şərabları” şirkətinin istehsal etdiyi “Meysəri Məxməri Premium” şərabı mükafata layiq görülüb.
İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyanın Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə təşkil olunan ixrac missiyası 6-10 mart tarixlərini əhatə edib.

The export mission organized for Warsaw, Poland was completed. The export mission included 22 Azerbaijan companies engaging in production of wine and other alcohol drinks, foodstuff and cosmetic means.
The meetings were held with the companies from Poland within the mission, the early agreements were obtained on export of products. So, the companies “Azerstar” LLC, “Bakukonserv” CJSC, “Mars-Fk” LLC, “AHEC” LLC, “Astara chay” LLC have obtained early agreements on export to Poland of the products produced.
In addition, the products presented by the companies “Azersun Holding” and “Brightman BMC” LLC have been met with interest by the companies from Poland.
Azerbaijan companies have also demonstrated their products in the stand organized by “Azerbaijan Trade House” in the international food exhibition “Worldfood Poland” organized in Warsaw within the export mission. The wine “Meysari Makhmari Premium” produced by the company “Shirvan Sharablari” has been awarded during the exhibition.
The export mission organized by Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) under support of the Ministry of Economics lasted during 6-10 March.